«Без $15 млрд, які має надати нова програма МВФ, Україні загрожують проблеми з позиками, строк виплати яких закінчується цього року. Відповідно до повідомлень ЗМІ, їх обсяг складає близько $10 млрд, з них 3 млрд – самому МВФ. З допомогою трьох випусків єврооблігацій з терміном погашення у 10 років, здійснених між листопадом 2012 та квітнем 2013-го, Україні загалом вдалося збільшити свої резерви на $3,25 млрд. В той же час вона платитиме від 7,5% до 7,8%, що суттєво вище, ніж передбачає кредит МВФ», – пише видання.
«Коментатори інтерпретують перехід на міжнародний ринок облігацій, як знак того, що Україна не готова, принаймні тимчасово, виконати умови МВФ…Аналітик інвестиційного банку Concorde Capital у своїй записці написав, що Україна дійсно продемонструвала майстерність, оскільки випустила єврооблігації до того як стало відомо, що останній раунд переговорів з МВФ був безрезультатним.
Втім, незважаючи на те, що в економіці тимчасово немає значних коливань важливих показників, а саме дефіциту рахунку поточних операцій, не відбулося і значного покращення, ситуація залишається крихкою.
Як видається, допоки міжнародний ринок облігацій буде ліквідним, Київ надаватиме перевагу високим відсоткам заміть умов, які висувають для отримання дешевих грошей МВФ чи Росія; у випадку Росії – участь в управлінні ГТС», – йдеться у статті.
Читайте також: Міражі Нацбанку. Зростання резервів НБУ – тривожна тенденція