"Раніше в країні існував культ науки: фізики, теоретики, практики, атомники, взагалі прихильники природничонаукових спеціальностей вели суперечку з ліриками. Коли вся країна ділилася на фізиків і ліриків був певний культ науки, коли на телебаченні, в ЗМІ культивувалися не"Бригада", не фахівці у відніманні грошей, а фахівці в області створення нових досягнень. Вся країна жила інтересами науки, стежила за досягненнями в цій галузі", – сказав Азаров.
Прем'єр висловив бажання, щоб в Україні відновилася атмосфера поваги до науки, щоб найбільш шанованими людьми були не прем'єр-міністри, не президенти, не бізнесмени, а представники науки, культури, освіти, медицини.
Азаров зазначив, що для розвитку науки дуже важливо нетрадиційне мислення.
"Звикли вважати, що двічі два – чотири і все, і ні в кого навіть думки не виникає, що може бути по-іншому. Ті, у кого такі думки виникають, вони традиційно вважаються не зовсім нормальними людьми, але це рідкісна якість людини: сумніватися в загальноприйнятому. Але без цієї якості неможливо розвиток науки", – переконаний Азаров.
Як повідомлялось за роки Незалежності чисельність науковців-дослідників в Україні скоротилася в три рази.
Нагадаємо, наприкінці 2012 року українські науковці неодноразово проводили акції протесту проти недостатнього фінансування науки.
Читайте також: Українcькі витрати на науку – на африканському рівні