«Наразі розпочато засідання. Сьогодні не потрібно очікувати рішення (щодо виборів у Києві – Ред.). За процедурою після письмової частини засідання суд переходить до закритого режиму засідання», – сказав керівник прес-служби.
«Згідно із законом про Конституційний суд, визначено терміни, впродовж яких може розглядатися справа, – до трьох місяців від початку провадження», – сказав Черненко.
Він також зазначив, що після початку провадження щодо київських виборів ані депутати, ані Верховна Рада не має можливості прискорити розгляд цієї справи.
У свою чергу депутат від фракції «Батьківщина» Андрій Павловський, що зараз у приміщені Конституційного суду перебуває депутат від "Батьківщини" Олександр Чорноволенко та депутат від УДАРу Наталія Новак.
Павловський зазначив, що вони зареєстрували звернення від опозиційних депутатів та киян з вимогою не заважати проведенню виборів.
«Колеги пішли до зали засідань Конституційного суду. Якщо буде можливість, вони виступлять на захист виборів у Киві. На жаль, дозволили бути присутніми лише двом опозиційним депутатам, – сказав Павловський.
Він також додав, що очевидно в залі засідань присутні і депутати-"регіонали".
Опозиціонер також додав, що у випадку, якщо вибори у Києві не будуть призначені, депутати звернуться до киян з проханням самоорганізуватися та створити комітети самоврядування, які сформують виборчі комісії, після цього, за словами Павловського, кияни шляхом прямої явки оберуть собі владу.
«У зверненні ми вказали, що прохання ПР про вибори є нікчемним, оскільки органи місцевої влади обирають строком на 5 років. Не можна самим собі продовжувати повноваження. Це називається узурпація влади», – сказав Павловський.
Нагадаємо, сьогодні Конституційний суд приступив до розгляду подання 48 народних депутатів від Партії регіонів про вибори в Києві. Під будівлею КС розпочався мітинг опозиції.
Як повідомлялося, 2 квітня Верховна Рада провалила голосування за вибори мера Києва і депутатів Київради. Проект постанови № 1030 про призначення дати виборів на 2 червня в другому читанні і в цілому підтримало лише 209 нардепів.
Раніше "регіонали" заявляли, що визначатися зі своєю позицією щодо голосування в цілому за постанову про вибори в Києві тільки після вердикту Конституційного суду.
В опозиції заявляють, що Конституційний Суд "отримав вказівку" перенести вибори у Києві на 2015 рік.