10 квітня Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ не задовольнив касаційну скаргу захисту на другий вирок Юрію Луценку. Це рішення суду не має фактичних наслідків з урахуванням відбутого Луценком більше 2 років позбавлення волі та помилування за першим вироком.
Захисники екс-міністра заявили, що «це рішення більш цинічне, ніж перше».
«Ми бачимо, що правосуддя не існує. Судді просто зачитали рішення, які мали виправдати рішення судів попередніх інстанцій. Вони виносили рішення, не читаючи документів, не звертаючи увагу на працівників прокуратури, які здійснювали нагляд, суд, що видавав дозвіл на стеження», – заявив журналістам адвокат Ігор Фомін.
Водночас, у середу стало відомо, що Луценко готує створення громадського руху, який ставить перед собою мету «оновлення та будівництва країни». Ініціативна група вже сформована, але її учасники розходяться в прогнозах щодо строків початку своєї роботи.
«Україні потрібен загальнодержавний надпартійний рух, який буде підштовхувати опозицію до правильних рішень», – заявив екс-міністр.
За словами одного зі соратників екс-глави МВС Романа Безсмертного, Луценко називає цю організацію «народний рух за третю республіку».
Кістяк майбутньої структури вже визначений.
«Є чотири людини – Тарас Стецьків, Володимир Філенко, Юрій Луценко та Роман Безсмертний. Ось навколо них і потрібно об'єднуватися», – заявив Стецьків, якого Луценко назвав у числі ініціаторів руху.
Усі четверо відомі як польові командири Майдану – під час Помаранчевої революції 2004 року вони брали участь в організаційному забезпеченні акції протесту на Хрещатику і майдані Незалежності в Києві.
10 квітня завершилася місія Міжнародного валютного фонду в Україні. Представництво МВФ в Україні з посиланням на голову місії Кристофера Джарвіса повідомило, що переговори з українською владою були продуктивними.
"Основними елементами нової програми мають стати заходи, спрямовані на скорочення фіскального дефіциту та дефіциту рахунку поточних операцій, реформування банківського та енергетичного сектору з метою створення в Україні умов для стійкого економічного зростання та створення нових робочих місць",- сказано в офіційному комюніке.
Джарвіс додав, що найближчими днями діалог буде продовжено. На завершальній зустрічі з місією фонду прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, що найближчим часом українська делегація планує відвідати Вашингтон, щоб у тому числі обговорити перспективи співпраці з МВФ. Такі переговори можливі у межах традиційних весняних зборів МВФ та Групи Світового банку з 19 до 21 квітня у Вашингтоні.
Між тим, стало відомо, що до ключових проблемних пунктів, окрім традиційного тарифного питання (підвищення тарифів для населення) та питання більшої гнучкості валютного курсу додалося також питання скорочення дефіциту держфінансів цього року.
У середу Вищий військовий суд Лівії розпочав апеляційне провадження у справі 19 громадян України, засуджених Військовим судом Тріполі до 10 років позбавлення волі. Сьогодні відбулося процедурне засідання, під час якого колегія суддів затвердила трьох адвокатів, які захищатимуть інтереси українців, та ознайомила учасників процесу з рішенням суду попередньої інстанції.
На засіданні були присутні співробітники Посольства України в Лівії. Розгляд справи по суті перенесено на 1 травня. Питання продовжує залишатися на особливому контролі керівництва МЗС України та Посольства України в Лівії, запевнили в Департаменті інформаційної політики.
Та 10 квітня Організація Об’єднаних Націй заявила про свою занепокоєність «тривожними темпами» поширення зброї з Лівії до сусідніх країн.
У доповіді вказується про наявність доказів незаконного ембарго зброї з Лівії до більш, ніж 12 країн. Серед озброєння – переносні зенітні ракетні комплекси, вибухівка, міни, стрілецька зброя і боєприпаси.
За словами авторів звіту, після повалення Муаммара Каддафі у 2011 році «Лівія за останні два роки стала значним і привабливим джерелом зброї в регіоні», а «відсутність ефективної системи безпеки залишається однією з основних перешкод для убезпечення військової техніки та контролю кордонів». При цьому найчастіше зброю з Лівії транспортують до Єгипту і Сахелю, менш регулярно – до Чаду та Сирії, що за словами комісії, становить «загрозу міжнародній безпеці».
Водночас, українське МЗС заявило, що не має відношення до продажу зброї Лівії часів Муаммара Каддафі, про що йшлося у звіті. У міністерстві додали, що поки не бачили відповідного документу ООН.