«Таких втрат необхідно уникати за рахунок технологій та організованого проведення робіт. Продуктивність сільського господарства повинна бути більш стійкою до впливу кліматичних факторів», – наголосив Азаров.
За його ослвами, у зоні підвищеного ризику поточного року знаходяться багато сільгосппідприємств Рівненської, Волинської, Вінницької та ряду інших областей.
«Основні весняно-польові роботи тут розпочнуться набагато пізніше, ніж зазвичай. Тому особливого значення набуває швидкість проведення робіт. Використовувати доведеться не кожен день – кожну годину. Грамотно маневрувати технікою, використовувати її надзвичайно інтенсивно. Це все питання організації, технічного сервісу і безперебійного постачання», – підкреслив прем’єр.
Він доручив Міністерству аграрної політики запровадити щоденний моніторинг технічної сторони весняно-польових робіт і вчасно використовувати можливості державної підтримки та міжрегіональної кооперації.
«На сьогодні з посіяних в Україні 8 мільйонів гектарів сходи озимих зернових отримано практично на ста відсотках засіяних площ. З них у доброму та задовільному стані – 92%, в слабкому та зрідженому – 8%. Обласні державні адміністрації повинні вести постійний моніторинг стану сільськогосподарських угідь, посівів озимих культур та ситуації на об'єктах господарювання в АПК», – зауважив Азаров.
Він наголосив, що постраждалі регіони повинні бути забезпечені необхідною кількістю насіння з Державного резервного насіннєвого фонду.
«Страхові зобов'язання перед сільгоспвиробниками, які зазнають збитків внаслідок негоди, мають бути виконані безумовно і в повному обсязі – це пряма відповідальність Мінагрополітики та Міністерства фінансів», – пояснив прем’єр.
Як повідомлялось, до цього Азаров наказав забезпечити громадян необхідним інструментом і технікою для суботників.
Нагадаємо, під час зустрічі з громадськими активістами, які допомагали киянам під час снігопаду, на їхнє зауваження , що люди не довіряють владі, Азаров відповів, що влада також не довіряє людям.