«Помилування, звичайно ж є хорошим знаком, але хоча воно і може стримати погіршення відносин з ЄС, переговори щодо угоди про вільну торгівлю зайшли в глухий кут. В переговорах нічого не станеться доки Тимошенко не звільнять, а це дуже малоймовірно.
Годинник в торгових переговорах цокав, а тому Янукович мав хоч щось зробити. На минулому саміті в Брюсселі ЄС встановив кінцевий травневий термін, до якого Україна може показати прогрес або в інакшому випадку полишити сподівання на тісніші відносини з ЄС. Втім, ЄС лише хотів попросив показати «прогрес», а не вирішення першочергових проблем, тому Янукович, ймовірно, сподівається, що цього жесту буде достатньо, щоб заспокоїти ЄС і змусити відкинути жорсткі заперечення прагнення країни до зближення з ЄС», – пише видання.
Читайте також: Помилування Луценка: чи достатньо цього, щоб задобрити ЄС?
«Помилування є більше тактикою, ніж частиною ширшої стратегії. Місія МВФ зараз у Києві задля відновлення тупикового кредиту stand-by у $15 млрд, і дехто сприйняв помилування як знак того, що укладення угоди з МВФ є близьким», – зазначає Business New Europe.
На думку видання, дії Януковича зводяться до того, щоб «якомога більше скаламутити воду, щоб йти далі».
«Затиснута між Москвою і Брюсселем Україна у допомозі від кожної з них вбачає неприємні моменти: Брюссель вимагає від Києва спочатку укласти угоду з МВФ, умови якої включають в себе підвищення внутрішніх тарифів на газ, Москва хоче, щоб Україна вступила до Митного союзу, що б виключало угоду про вільну торгівлю з Європою.
Наступним етапом у боротьбі Тимошенко буде страсбурзький Європейський суд з прав людини, який повинен розглянути її справу в найближчі місяці. Якщо він вирішить, що її арешт був політично мотивованим, це лише посилить тиск на Януковича», – йдеться в статті.