Екс-міністр юстиції: закон про референдум не передбачає розгляду питання про довіру Раді

5 Квітня 2013, 14:35

Оніщук зауважив, що Конституція України містить виключні і вичерпні підстави для дочасного припинення повноважень конституційних органів, зокрема парламенту.

«Такою підставою є недієздатність Верховної Ради – якщо протягом 30 днів чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися», – пояснив правник.

Також, саме Конституція містить виключні підстави для дострокового (дочасного) припинення повноважень президента і уряду.

За словами Оніщука, Конституція та чинний Закон «Про всеукраїнський референдум» є узгодженими у цьому питанні.

«Оскільки, відповідно до ст. 3 цього закону за предметом всеукраїнський референдум не може передбачати питання довіри (недовіри) конституційним органам чи посадовим особам», – додав експерт.

Згідно закону, самі референдуми поділяються на конституційні, ратифікаційні, законодавчі та загальні. При цьому загальний референдум не може бути проведений з питань, які врегульовані безпосередньо Конституцією.

Як повідомлялось, 5 квітня лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що референдум про долю Верховної Ради – єдиний законний вихід із парламентської кризи.

Водночас голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко прогнозує проведення референдуму про створення двопалатного парламенту і внесення змін до Конституції в листопаді.

Раніше Єфремов вже озвучував ідею влади розпустити Верховну Раду, через референдум і провести вибори на мажоритарній основі.

Експерти вважають, що проведення референдуму щодо зміни системи виборів Верховної Ради на мажоритарну, означатиме кінець демократії в Україні.

Нагадаємо, у листопаді 2012 року Верховна Рада ухвалила закон про всеукраїнський референдум, який визначає, що президент проголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою, якщо його ініційовано з додержанням встановлених Конституцією та законами України вимог щодо організації і порядку проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.