У середу, 3 квітня, у Вищому спеціалізованому суді продовжили розгляд касації на вирок Луценку у перевищенні службових повноважень. Екс-міністр просив суддів скасувати визнання злочином святкування Дня міліції та навести конкретні факти і слова свідків, які б підтвердили його провину. За останньої умови він погоджувався визнати вирок Печерського суду. Після пояснень прокурорів судді видалилися до нарадчої кімнати, не надавши останнього слова засудженому.
Врешті, колегія суддів Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ залишила без змін вирок колишньому міністрові внутрішніх справ Юрію Луценку у справі про перевищення службових повноважень. Таке рішення оголосив головуючий суддя Сергій Слинько.
В результативній частині ухвали було зазначено – клопотання захисників задовольнити частково. Зменшити розмір відшкодування з 640 тис. до 600 тис. гривень. В іншій частині рішення щодо Луценка залишити без змін.
Касаційну скаргу водія Луценка Леоніда Приступлюка залишили без задоволення.
Судді зазначили, що враховуючи, що складання ухвали вимагає значного часу, колегія суддів вважає за можливе оголосити лише результативну частину. Повний текст ухвали оголосять 8 квітня.
Захисник Луценка – Ігор Фомін, – в коментарі журналістам зазначив, що ухвала є «вироком правосуддю в Україні».
«Єдине, що позитивно, ми вичерпали усі засоби національного захисту», – зазначив він.
Водночас, прокурор Микола Курапов вважає вину Луценка повністю доведеною.
«Особи такого ґатунку, службовець першого ранку вперше притягається о відповідальності за таке продвіженіє по службе», – сказав Курапов.
Також у середу у відділі Державної виконавчої служби Печерського районного управління юстиції Києва повідомили, що колишній народний депутат Сергій Власенко погасив всі борги перед колишньою дружиною і тепер може виїжджати за кордон.
У відділі ДВС відзначили, що заборона на виїзд Власенка за кордон знята, і відповідні документи сьогодні вже направлені в Державну прикордонну службу для прийняття рішення про виключення Власенка з відповідних баз. На даний момент залишилося одне незавершене виконавче провадження щодо Власенка, яке стосується виплати аліментів. Однак воно залишається відкритим до досягнення його дитиною повноліття.
Таким чином, обмеження на його виїзд за кордон (станом на сьогодні) відсутні.
3 квітня опозиціонери продовжили блокування трибуни та президії Верховної Ради.
«Блокування продовжується. Нагадую – мета зупинки роботи Верховної Ради є виключно забезпечення дотримання закону та Конституції політичними фракціями», – прокоментував блокування депутат від Батьківщини Леонід Ємець у своєму Facebook.
На 9:30 була призначена погоджувальна рада, на якій лідери фракцій мали домовитися, як діяти далі після того, як Рада у вівторок провалила призначення виборів в Києві. Переговори щодо відновлення роботи парламенту зайшли у глухий кут, фракція Партії регіонів залишила зал засідань.
«Так, нас розпустили на сьогодні. Переговори (щодо розблокування роботи Ради) ні до чого не привели », – сказав депутат від ПР Євген Карташов.
Заступник глави фракції УДАР Віталій Ковальчук прогнозує, що переговори керівників парламентських фракцій щодо розблокування роботи Верховної Ради продовжаться у четвер, 4 квітня.
"Поки розійшлися на тому, що всі залишилися на своїх позиціях. Швидше за все, завтра будемо продовжувати переговори", – сказав він.
Крім того, він зазначив, що в планах опозиції поки немає чергування в сесійній залі в ніч на 4 квітня.
Та 3 квітня Європейський банк реконструкції та розвитку призначив Шевкі Акюнера директором Банку в Україні. Про це повідомляє прес-служба ЄБРР.
Шевкі Акюнер, який раніше обіймав посаду заступника директора ЄБРР у Туреччині, замінить Андре Куусвека, призначеного директором з розвитку фінансування у національних валютах та місцевих ринків капіталу в штаб-квартирі ЄБРР у Лондоні.
Куусвек обіймав посаду директора ЄБРР в Україні з 2008 р.
Шевкі Акюнер приступить до виконання своїх обов'язків 1 червня.