«Ми в зв'язку з «Північним потоком» і «Південним потоком» фактично відмовилися від Ямал-Європа-2. «Південний потік»: ми вже практично почали роботи, будівництво набирає обертів. Тим не менш, я просив би Вас повернутися до проекту «Ямал-Європа-2». Знаю, що Ви активно опрацьовує це питання з партнерами. Йдеться про підвищення надійності газопостачання Польщі, Словаччини, Угорщини», – сказав Путін.
У свою чергу, Міллер відзначив, що залишається питання надійності та стабільності поставок для Центральної Європи і для східної частини: таких країн, як Польща, Словаччина, Угорщина.
«У цьому зв'язку за Вашим дорученням ми пропрацювали варіант будівництва газопроводу з території Білорусії з розумінням того, що сьогодні транзит через територію Білорусії газопроводом Ямал-Європа-1 є для нас економічно найефективнішим», – сказав він.
Він нагадав, що ця газотранспортна система на сьогоднішній день знаходиться у власності «Газпрому».
«Аналіз ринку показав, що ми могли б орієнтуватися на 15 мільярдів кубічних метрів газу. І були проведені переговори з нашими угорськими, словацькими та польськими колегами на корпоративному рівні. І ми готові були б приступити до розробки попереднього техніко-економічного обґрунтування, приступити до початку передінвестиційної стадії», – сказав Міллер і додав, що ці роботи можна провести до 2018-2019 років.
Як відомо, 7 грудня президент Росії Владімір Путін особисто дав старт початку будівництва морської частини газопроводу "Південний потік" в обхід території України. Морська ділянка газопроводу пройде по дну Чорного моря від компресорної станції "Російська" на російському узбережжі до узбережжя Болгарії.
Передбачається, що перші поставки газу почнуться в 2015 році. У 2016 р. планується поставити 15,75 млрд куб. м газу, в 2017 р. – 31,5 млрд куб. м, у 2018 р. – 47,25 млрд куб. м, і в 2019 році газопровід має вийти на проектну потужність – 63 млрд куб. м.
Згодом Росія запропонувала Європейському союзу виключити газопроводи в обхід України – "Північний потік" і "Південний" потоки – із зони дії норм Третього енергетичного пакета.