«Світовий банк і міжнародні рейтингові агентства щойно погрішили прогноз розвитку економіки Єврозони у 2013 році до -0,5%. Це негативний сигнал і для України. Адже третина нашого товарообігу припадає на європейські країни». – пояснив Азаров.
За його словами. тому постало завдання вжити заходів, які компенсують негативний розвиток ситуації.
«Глава держави переконаний, що ми підійшли до моменту, коли необхідно рішуче поміняти саму філософію розвитку економіки і підходи до взаємодії з бізнесом.
Рушійна сила економічних реформ – це ділова ініціатива тих, хто працює в реальній економіці. Тому всі рішення влади, всі нормативні акти мають бути спрямовані на підтримку такої ініціативи», – зауважив Азарова.
Він наголосив, що під час кризи деякі держави ЄС «забувають» про принципи і правила вільної торгівлі та запроваджують обмежувальні й протекціоністські заходи, щоб утримати на плаву власну економіку.
«Окремі європейські країни отримують астрономічні кредити, допомоги, але не здатні відновити свою економіку. Вони ідуть навіть на зниження досягнутого рівня життя. Безробіття в окремих країнах Єврозони сягнуло 25% працездатного населення і 50% серед молоді. Такі реалії сьогоднішньої світової економіки. А Україна, безумовно, інтегрована в них. В умовах зниження попиту на традиційних для вітчизняних товарів зовнішніх ринках, загострення конкуренції за доступ до інвестиційних ресурсів, нам треба давати відповідь на все нові й нові виклики. Саме такі відповіді закладені в Програму активізації економіки на 2013-2014 роки», – наголосив Азаров.
Читайте також: Чергове покращення для своїх. Програма уряду не привнесе якісних змін в економіці