Столичне метро закуповує обладнання за завищеними цінами і скаржиться на нестачу грошей

3 Квітня 2013, 07:33

У листопаді 2012 року метрополітенівці закупили у ТОВ "ДРОУ" кабелів на 25 млн грн для продовження Куренівської лінії до Одеської площі. Переплата за деякими позиціями становила від двох до чотирьох разів. Згідно з тендерною документацією, метро купувало десятки кілометрів дротів. Закупівлі розділили на чотири лоти, однак увесь тендер виграла одна фірма – ТОВ "ДРОУ". Маржа підприємства в середньому становила 250%. Наприклад, за один кілометр дроту "ПВ-3" метрополітен сплатив "ДРОУ" 5685 гривень, коли середня ціна цього товару, за інформацією оптових продавців, – 1547 гривень.

Як виявилося, ТОВ "ДРОУ" зареєстроване у гаражі однієї з виробничих баз у Сімферополі. Проте ніхто з працівників цієї бази нічого не чув про цю компанію. Директором заснованого 3 квітня 2012 року ТОВ "ДРОУ" є мешканець Миргорода Олексій Невеселий. Однак його мати, протягом останніх трьох років, нічого не знає про долю сина. За словами Ганни Невеселої, раніше Олексій не мав коштів на власний бізнес, працював сторожем і був змушений виїхати на заробітки до Росії.

"Раньше дзвонив, зараз не дзвонить. Я сама переживаю. Я жду. Може, хоч ви розкажете… В нього нічого тоді не було – ні машини, ні квартири, абсолютно. Працював охоронцем, сторожем. В Росію він їздив на заробітки, як усі їздять. Нічого в нього нема, абсолютно. Повісили на нього!» – бідкається мати Олексія.

Цікаво, що із телефонних номерів "ДРОУ", зазначених у тендерній документації, зареєстрований на ТОВ "Універсалоптторг-Х". Інший – на ТОВ "Комбіагроіндастрі". Обидві фірми – багаторазові переможці тендерів "Чорноморнафтогазу" з найрізноманітніших видів товарів і послуг. Розквіт цих компаній співпав із призначенням харків’янина Олександра Кацуби на посаду заступника директора з економічних питань "Чорноморнафтогазу".

Засновані у Сімферополі вихідцями з Харкова ТОВ "Універсалоптторг-Х" і ТОВ "Комбіагроіндастрі" виграли тендери на загальну суму 2,5 млрд гривень. При цьому статутний капітал обох фірм, за даними сайту "Наші гроші", не перевищує 70 тис. грн.

За інформацією народного депутата від ВО "Свобода"Юрія Сиротюка, який звернувся до генпрокурора Віктора Пшонки з приводу ознак монополізації ринку групою компаній "Газ Україна 2009", ТОВ «Універсалоптторг-Х» і ТОВ «Комбіагроіндастрі» входять до орбіти впливу новоявленого олігарха Сергія Курченка.

Київська підземка щороку порушує питання про підвищення оплати за проїзд, мотивуючи це збитковістю перевезень. Взимку цього року КП "Київський метрополітен" повідомив, що обмежуватиме швидкість руху на ділянках зі зношеними рейками, на ремонт яких не вистачає коштів.

Торік "Київський метрополітен" заробив 956 мільйонів гривень і витратив понад 1 мільярд 300 мільйонів, отримавши зрештою 340 мільйонів гривень річних збитків.