Попову подобається, як працює столична каналізація

2 Квітня 2013, 12:40

"У принципі, вчора був пік навантажень на наші зливові стоки та каналізаційні споруди, і система впоралася. Я вважаю, що ми пікові навантаження пройшли, і далі буде стабілізація", – заявив Попов.

За його словами, наразі водолази розпочали огляд підводних комунікацій.

Голова правління "Київводоканалу" Валерій Ченчевий повідомив, що 1 квітня БСА прийняла 1,08 млн куб. м стоків.

"Усі системи, всі технології працюють нормально. Ми ще маємо резерв – чотири відстійники, і ми можемо прийняти ще 50-70 тис куб. м. Але ми вважаємо, що пік уже минув, усе нормально, і скинуту в Дніпро воду очищено відповідно до нормативів", – наголосив Ченчевий.

Він нагадав, що насосна станція першого підйому першого блока БСА після аварії у 2012 році перебуває на ремонті, і її введення в експлуатацію відбудеться в найближчі один-два місяці. "Наразі ми обходимося без неї, але відбувається перевитрата електроенергії", – зазначив він.

Також наразі триває розробка проектної документації з будівництва нової насосної станції першого блока в рамках комплексної реконструкції БСА. Планується, що її будівництво розпочнеться поточного року й завершиться у 2014 році.

Ченчевий також заявив, що потужностей мулових полів поки що достатньо для прийому осаду, який залишається після очищення стоків.

"Вони готові ще приймати мул. Ніякої техногенної небезпеки немає", – наголосив він.

Як повідомлялось, у кожному районі столиці створено групи з моніторингу територій ймовірного підтоплення, які у цілодобовому режимі контролюватимуть роботу зливоприймачів, дощових каналізацій та колекторів. А при міському штабі з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій створили групу, яка триматиме постійний зв’язок із волонтерами.

КМДА також оприлюднила перелік вулиць столиці, яким загрожує підтоплення.