"В цій ситуації це (політичний притулок) було б дуже доречним, й інших альтернатив я не бачу. Власне, це об’єктивно оцінюючи той стан правосуддя, ті методи, які використовуються вітчизняними правоохоронними органами. Я не бачу іншої альтернативи, як захищати себе саме оцим пасивним способом, визначеним міжнародним законодавством, а саме – отриманням притулку", – заявив він.
Однак, за словами Павленка, остаточне рішення прийматиме його клієнт.
Він також додав, що українська сторона наразі зобов'язана передати в Італію необхідні документи для екстрадиції Романюка.
"Це обов'язок органів юстиції наших вітчизняних. В даному випадку Генпрокуратури України", – зазначив захисник
"Хочу зауважити, що цей процес може і місяць тривати, і два місяці. Тому, що потрібно перекласти усі процесуальні документи італійською мовою і надіслати їх у місцевий суд, який розглядає питання Романюка", – додав він.
"Хочу зауважити, що ми як захист надали всі необхідні документи в перекладі. Не всі документи, а ті, які мають принципове значення для вирішення цієї справи на розгляд Феміди Італії", – заявив Павленко.
Окрім того, він додав, у документах української сторони, на підставі яких Романюк оголошувався у розшук, були допущені помилки
"Ці документи, м’яко кажучи, не витримують жодної критики. Навіть у постанові про розшук – це основоположний документ, який береться до уваги Інтерполом, слідчий умудрився допустити помилку і оголосити у розшук Романюка на підставі, що інший учасник процесу не з'являвся за своєю домашньою адресою", – зазначив захисник.
"Ці банальні помилки власне уже викликали подив у Феміди Італії…", – додав він.
"Коли оголошували в розшук Віктора Романюка, надали ті документи, які викликають співчуття до нашої вітчизняної правоохоронної системи", – заявив Павленко.
Нагадаємо, 22 березня Віктор Романюк був затриманий в Мілані, де і досі перебуває у тюрмі Сан Вітторе. Адвокат повідомив, що Романюк збирає документи для отримання політичного притулку.
26 березня Шевченківський суд Києва обрав для Віктора Романюка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.