"Міністерство створило спеціальну робочу групу, що займеться поліпшенням інвестиційного клімату в країні. Для розробки відповідної програми буде залучено фахівців Світового банку, а також провідної міжнародної аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers", – зазначив він.
Зі слів міністра, реалізація такої програми дасть Україні можливість ввійти в першу сотню країн міжнародного рейтингу Doing Business за простотою ведення бізнесу.
"Створено спеціальну робочу групу, що буде займатися винятково програмою Doing Business. Уже приїхали представники Світового банку, які будуть проводити моніторинг", – сказав Прасолов.
Він додав, що програма дерегуляції вже практично опрацьована й незабаром буде винесена на розгляд спеціальної робочої групи.
"Ті заходи, які ми зараз фактично вже опрацювали, дадуть можливість нам реально поліпшити інвестиційний і бізнес-клімат. І Україна ввійде в сотню країн, де легко вести бізнес. У кожному міністерстві є заступник міністра, що відповідає за даний напрям", – сказав Прасолов.
Програма дерегуляції, зі слів міністра, має 10 ключових напрямів, які допоможуть поліпшити позиції України в рейтингу Doing Business.
Як повідомляось, нещодавно Державна служба статистики запевняла, що приріст прямих іноземних інвестицій в Україну в 2012 році склав $4,129 млрд, скоротившись у порівнянні з минулим роком на $431 млн, або на 10,6%.
Згідно з даними Держстату, всього в 2012 році іноземні інвестори вклали в українську економіку $6,013 мільярдів.
89,6%, або $5,81 млрд інвестицій в 2012 повернулися з України на Кіпр.
В свою чергу, інвестори та експерти відзначають погіршення інвестклімату в Україні.
Вони зауважують, що 2012 року на інвестиційний клімат негативно вплинули жорстка монетарна політика, популістські рішення уряду напередодні виборів і, як наслідок, припинення проведення економічних реформ. Крім того, негативний вплив на індекс мала призупинка і подальша відсутність співпраці з МВФ.
За даними рейтингу Світового банку Doing Business Україна у 2012 році посіла 137 місце серед 185 досліджуваних країн.