"Інформація про те, що Україна нібито затягує з рішенням про узгодження дати візиту співдоповідачок ПАРЄ – не має під собою жодних підстав", – заявив Перебийніс, коментуючи відповідну інформацію ЗМІ.
За його словами, ПАРЄ звернулася до української сторони з пропозицією організувати візит 3-4 або 15-16 квітня поточного року.
Він зазначив, що секретаріат Верховної Ради, виходячи з необхідності змістовного наповнення візиту і з урахуванням графіків керівництва держави і парламенту, запропонував провести цей візит 15-16 квітня, на що в ПАРЄ відповіли згодою.
"При цьому важливо мати на увазі, що 3-4 квітня потрапляє на сесійний тиждень, а тому, з урахуванням важливості персонального голосування депутатів, їх участь у заходах за участю представників ПАРЄ була б неможливою", – зазначив він.
У МЗС переконані, що визначальним чинником у такого роду узгодженні термінів візиту має бути саме його змістове наповнення і такий же підхід дотримується сторона ПАРЄ.
"У зв'язку з цим нам незрозумілі спроби знайти якісь інші мотиви в цій ситуації, крім стандартного процесу узгодження сторонами взаємоприйнятних дат візиту", – підкреслив Перебийніс.
Як повідомлялось, влада відмовляється приймати в Україні співдоповідачів місії ПАРЄ. «Протягом останніх двох місяців співдоповідачки асамблеї з українського питання Майліс Репс і Марієтта Пурбе-Лундін не можуть відвідати Україну. Влада знаходить все нові відмовки – то президента немає, то ще щось», – розповіло джерело «КоммерсантЪ-Украина».
Ннагадаємо також, що запланована на 26 березня зустріч Віктора Януковича з головою Парламентської асамблеї Ради Європи Жан-Клодом Міньйоном перенесена на 27 березня. У прес-службі Януковича не повідомили причин перенесення зустрічі.