22 березня Верховна Рада ратифікувала угоду з Європейським Союзом, що спрощує оформлення віз для українців. За закон проголосували 275 народних депутатів з 350 зареєстрованих у залі в п'ятницю.
Згідно з документом, процедурою спрощеного оформлення віз можуть скористатися водії, що здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення, журналісти та члени технічного персоналу, що супроводжують їх, учасники офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, близькі родичі, один з подружжя, діти, батьки, дідусі, бабусі, онуки, які відвідують громадян України, що проживають на території держав ЄС, або громадян ЄС, громадяни, які відвідують ЄС з метою лікування.
Крім того, спрощеною процедурою оформлення віз можуть також скористатися представники громадських організацій з метою освітньої підготовки участі в семінарах, конференціях, учасники міжнародних виставок, конференцій, симпозіумів, представники релігійних громад, учасники офіційних програм ЄС з прикордонного співробітництва.
Дана угода підлягає ратифікації та утвердження сторонами згідно з внутрішніми процедурами і набирає чинності в перший день другого місяця з дати отримання останнього письмового повідомлення сторін про виконання таких процедур.
Також Кабінет міністрів затвердив єдині зразки бланків документів, які засвідчують особу, підтверджують громадянство України або спеціальний статус особи.
Це визначено постановою уряду від 13 березня "Деякі питання виконання закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".
З дня набрання чинності цієї постанови потрібно ввести виготовлення, оформлення та видачу документів, зразки бланків яких затверджені цією постановою.
22 березня конкурент Тетяни Засухи по 94 мажоритарному округу на парламентських виборах Віктор Романюк, який переховується в Європі від переслідування, був заарештований в Італії. Повідомлялося, що опозиціонера затримали о четвертій ранку разом із дружиною. Її потім відпустили, однак Романюка залишили у в’язниці.
Інформацію про затримання підтвердив адвокат Романюка – Микола Мотрук.
Він заявив, що дізнався про це рішення суду лише зараз у п’ятницю на судовому засіданні Шевченківського райсуду, який намагається обрати запобіжний захід Романюку.
Водночас, у МВС України не було офіційного підтвердження інформації.
Джерело в оточенні Романюка повідомило, що податкова міліція Львівської області інкримінує затриманому в Італії опозиціонеру привласнення майна в особливо великих розмірах.
Згодом у Мілані підтвердили факт затримання Романюка правоохоронцями.
Також у п’ятницю стало відомо, що Кабінет Міністрів ввів іменні залізничні квитки із зазначенням у них прізвища та імені пасажира з 6 квітня. Про це йдеться в повідомленні в урядовій газеті "Урядовий кур'єр", яким було опубліковано відповідну постанову уряду № 160 від 6 березня.
"Установити, що проїзні документи, придбані до набрання чинності цією постановою, без зазначення прізвища та імені є дійсними і посадка на поїзд і проїзд здійснюються без пред'явлення документа, що посвідчує особу", – говориться в постанові.
Дана постанова набирає чинності через 15 днів після його опублікування.
Та снігопади в Україні 22 березня вчергове призвели до проблем з автомобільними шляхами. Так, у зв'язку з інтенсивними опадами та сильним вітром на дорогах Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей було обмежено рух вантажних автомобілів.
У Львівській області через інтенсивний снігопад було оголошено надзвичайний стан. Він збережеться доти, доки не буде відновлено під'їзд до кожного населеного пункту області.
У Києві сніг паралізував автомобільний рух, у місті утворилися багатокілометрові пробки. Станом на 0:53 столичні затори оцінювали у 7 з 10 можливих балів. Крім того, виникли проблеми із залізничним транспортом, кілька мікрорайонів залишилися без світла.