За даними дослідження, 1,3 % українців упевнені, що візьмуть участь у створення незалежних від президента та уряду збройних формувань, 2,7% – швидше так, ніж ні. До санкціонованих мітингів і демонстрацій готові 13, 2% громадян, до страйків – 5,9, до блокування руху на дорогах та залізницях – 3%. У санкціонованих мітингах та демонстраціях швидше візьмуть участь 19,5% опитаних, у страйках – 11%, у блокуванні руху на дорогах та залізницях – 6%.
Українці готові взяти участь у законних акціях протесту (мітингах, демонстраціях, пікетуваннях) у разі значного підвищення цін на найнеобхідніше (34,4%), у разі невиплати зарплат (29%), масового скорочення робочих місць на якомусь підприємстві або в якійсь галузі (24,5%).
Також опитані будуть протестувати проти свавілля місцевої влади (23,3%), на захист прав людей, чиї права були порушені (20,9%).
Однак лише 9,2% готові вийти на акцію протесту на захист української мови.
Загалом кращим варіантом розвитку подій у разі значного погіршення умов життя – вийти на вулицю з протестом – вважають 49% опитаних.
Тоді як 26,8% кращим вважають терпіти матеріальні труднощі заради збереження в країні порядку.
За даними опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" та Київським міжнародним інститутом соціології, участь у мітингах і демонстраціях у разі їх проведення готові взяти 28,5% українців.
Читайте також: Соціолог: якщо на вулиці вийде хоч 5% населення – мало не здасться