Євродепутат: остаточне скасування візового режиму з ЄС гальмує українська влада

14 Березня 2013, 16:57

«На жаль, очевидно, що члени правлячої еліти країни з 40-мільйонним населенням в першу чергу думають про себе, а також про способи витіснити своїх політичних опонентів…Нові звинувачення і вирок екс-прем'єру Юлії Тимошенко та її адвокату Сергію Власенку вказують на подальше загострення ситуації.

ЄС не буде просто сидіти і дивитися, як країною зловживають на користь корумпованої еліти. Він повинен діяти для зміцнення проєвропейських сил і запропонувати інші форми допомоги країні для вирішення проблем, пов'язаних з верховенством закону і незалежністю судової влади», – пише Шульц.

«Зі свого боку ЄС має краще донести переваги більш тісних зв'язків та заохочувати контакти між людьми. Сюди належить, наприклад, публікація тексту угоди з поясненнями переваг і можливостей, які вона несе для розвитку України. Адже як тільки український народ і громадянське суспільство зрозуміють, що стоїть на кону, вони почнуть чинить більший тиск на еліту.

Потрібна також хороша візова угода. У найближчі тижні Європейський парламент схвалить спрощення візового режиму для певних груп, таких як студенти, вчені та бізнесмени. В той же час широке застосування існуючого візового режиму залежить від позиції окремих держав-членів і тут, з точки зору, наприклад, Німеччини потрібні серйозні поліпшення.

Затримка в першу чергу має місце через український уряд, який перешкоджає прогресу на шляху до повного скасування візових вимог. Дорожню карту до безвізового режиму вже погоджено щодо важливих законодавчих актів, таких як постанови та антикорупційні і антидискримінаційні закони. Але мало того, що ці закони не було прийнято, а навпаки: не за горами два закони про «пропаганду гомосексуалізму», які порушуватимуть права на свободу слова і зібрання», – зазначає депутат. 

Читайте також: Недостратегія. Підписання угоди про асоціацію з ЄС можуть зірвати без участі Януковича