Калєтнік пояснив, що в опозиції не вистачає культури для зустрічі з Януковичем

14 Березня 2013, 11:05

«Вимоги опозиції стосовно негайного візиту глави держави до парламенту – суперечать чинному законодавству. Тому що статтею 6 регламенту Верховної Ради чітко передбачено, що за рішенням 150 депутатів, тобто третини від конституційного складу, парламентарі мають право вимагати присутності на пленарному засіданні будь якої посадової особи, окрім президента та суддів», – пояснив Калєтнік.

Він додав, що мова йде про культуру і етику поведінки народних депутатів.

«Ми чуємо черговий ультиматум. Викликати в парламент главу держави, щоб він вислухав програму опозиції. Що при цьому буде презентовано? Відповідні законопроекти? Так вони в першу чергу мають представляти їх своїм виборцям, захищати їх в комітетах, для того, щоб в подальшому розглядати на пленарних засіданнях», – наголосив Калєтнік.

«Сценарій, що готується зараз опозицією, направлений на створення атмосфери політичного хаосу. Що вчергове зіпсує імідж української держави в очах світової громадськості. Ці дії потрібно припинити», – підсумував Калєтнік.

Як повідомлялось, лідер УДАРу Віталій Кличко звернувся до Віктора Януковича з письмовою вимогою прийти на пленарне засідання Верховної Ради і відповісти на питання, які сьогодні цікавлять суспільство. Зокрема, що президент збирається робити для захисту громадян від політично вмотивованих переслідувань, забезпечення стандартів життя в країні та виконання законодавчо затвердженого європейського прагнення України.

Представник Януковича в Раді, регіонал Юрій Мірошниченко 6 березня заявив, що виступ президента залежатиме від ситуації в парламенті, так як останнім часом часте блокування ускладнює нормальну роботу Ради.

Але вже наступного дня, що Янукович не прийде в Раду, оскільки не спілкується з людьми, які його ігнорують.

Водночас, спікер Володимир Янукович заявляв, що Янукович може виступити в парламенті якщо депутати "відірвуться від мітингування" і перестануть свистіти.

Нагадаємо, минулого року Янукович не виступав у Раді з щорічним посланням через великий об’єм доповіді, яку складно читати.