Фюле називає останні події в Україні “парадоксом”

13 Березня 2013, 22:16

“Останні події в Україні продовжують представляти для нас парадокс”, – сказав Фюле.

Комісар зазначив, що з одного боку, 16-й саміт Україна-ЄС, який відбувся в Брюсселі 25 лютого, був позначений чіткими зобов’язаннями з боку президента Віктора Януковича щодо відповідності Києва встановленим ЄС критеріям, необхідним для підписання Угоди з Євросоюзом.

“Україна добре знає, що ми повинні побачити рішучі дії та видимий прогрес до часу, що залишився до Вільнюського саміту. Такий стабільний процес важливий, оскільки є кілька стадій між сьогоденням та самітом”, – сказав Фюле.

Він зазначив, що протягом останніх тижнів відбувалася інтенсивна робота між Брюсселем та Києвом з тим, щоб очікування ЄС від України не розходилися зі справами, а підписання Угоди про асоціацію стало можливим на саміті “Східного партнерства” у листопаді цього року у Вільнюсі.

Разом з тим, комісар зазначив, що ситуація в Україні залишається складною.

Видимою ілюстрацією таких складнощів Фюле назвав блокування Верховної Ради України, що, за його словами, особливо розчаровує після того, як українському парламенту вдалося більшістю голосів схвалити резолюцію щодо євроінтеграції України.

“Україна потребує, щоб влада створила середовище, сприятливе для діалогу, як так само сильно потребує конструктивної опозиції, яка повністю бере на себе відповідальність перед українським народом”, – сказав комісар.

Він також зазначив, що деякі останні кроки, здійснені українською владою, суперечать зобов’язанням, взятим Києвом на себе під час останнього саміту Україна-ЄС. Серед таких кроків комісар, зокрема, назвав ситуацію навколо позбавлення мандату народного депутата України захисника екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко Сергія Власенка.

Нагадаємо, сьогодні на сайті голови держави було оприлюднено документ, яким затверджуються невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України.

Читайте також: 19 вимог ЄС, які відкриють Україні шлях до асоціації

Як відомо, на саміті в Брюсселі 25 лютого Євросоюз закликав Україну продемонструвати відчутний прогрес у вирішенні питань вибіркового правосуддя, прозорості виборів та впровадження реформ Порядку денного асоціації.

Раніше, а саме 7 лютого, комісар з розширення Європейського Союзу і європейської політики сусідства Штефан Фюле в рамках офіційного візиту зустрівся з прем’єр-міністром, президентом і депутатами й вчергове назвав умови, які Україна має виконати, щоб угоду про асоціацію з ЄС підписали на саміті Східного Партнерства, який відбудеться цього року в листопаді у Вільнюсі.

читати ще