«Ми погодилися, що будемо вживати низку дій протягом наступних 2,5 років, коли проект сприяння впровадженню нового кодексу, реалізовуватиметься. І згадаю тільки про деякі з тих речей, якими ми будемо займатися протягом існування цього проекту. Наприклад, нова роль суддів. Ви, напевно, знаєте, що ціла низка функцій, якими раніше займалися прокурори, перейде до суддів», – зазначив він.
«Ми будемо досліджувати нову роль прокуратури. Наприклад, у керівництві слідчими діями. Разом з тим, ми будемо дивитися на юридичні положення, що регулюють негласні дії щодо арешту, запобіжних заходів, наприклад, використання застави та інші речі, такі, як домашній арешт, електронний моніторинг і таке інше», – додав експерт.
За його словами, члени Ради Європи також опікуватимуться такими питаннями, як права підозрюваних, процедури визнання вини, примирення, «з тим, щоби переходити якомога більше до змагальної системи, в якій захист та обвинувачення мають рівні права».
Також вони приділятимуть увагу питанням доказів: які з них, згідно з новою системою, є прийнятними, які – ні; вивчатимуть питання свідчень за словами третіх осіб.
«Будемо розглядати інші питання, пов’язані із захистом свідків», – підкреслив він.
«Все це – нові речі, які входять до вашого нового КПК. Все це робиться з метою належної реалізації нового Кримінально-процесуального кодексу. Бо я думаю, що тепер, коли у вас є хороший закон, то ви також заслуговуєте на те, щоби цей закон був належним чином реалізований, і цей проект цим і займатиметься», – підсумував Люнґбо.