Як зазначає видання, російські і західні аналітики переважно сходяться в думці, що звільнення Мєдвєдєва і подальший спад його політичної кар’єри є неминучими.
«Путін вже прийняв рішення щодо Мєдвєдєва. Тепер лише питання часу, коли він піде», – вважає російський політолог, юрист та журналіст Андрєй Піонтковський.
«Це станеться, коли буде найбільш вигідно Путіну», – додає він.
«У політичному сенсі Мєдвєдєв вже живий мрець», – вважає аналітик Московського Центру Карнегі Ніколай Петров.
The Washington Times пише, що роздратування Путіна Мєдвєдєвим почасти пояснюється його переконанням, що підтримка Мєдвєдєвим реформ під час свого президентства породила антипутінський рух. А будучи вже прем’єр-міністр Мєдвєдєв публічно висловив симпатію критикам Путіна. Аналітики також припускають, що відставка Мєдвєдєва допоможе Путіну ізолювати високоповажних прибічників політичних, соціальних та економічних реформ.
Серед можливих наступників нинішнього прем’єр-міністра називають нинішнього мера Москви Сєргєя Собяніна, міністра оборони РФ Сєргєя Шойгу та міністра фінансів Алєксєя Кудріна.
Читайте також: Віктор Єрофєєв: «Владімір Путін втратив статус «улюбленого царя»
«Новий елемент стратегії Кремля – прагнення дисциплінувати своїх прихильників і послабити ці групи в еліті, серед якої Владімір Путін має обмежене довіру», – вважає аналітик Центру східних досліджень Ядвіга Рогоза.
«Кремль починає ставитись до них, як до групи, яка не обов'язково підтримає президента у разі посилення проблем і швидше спробує створити свій власний політичний капітал, граючи на такій нестабільності», – додає вона.