За словами Олійника, депутат Власенко не врахував "важливу норму", яку депутати ухвалили у 2012 році.
"Власенко, тут проморгав, відверто кажучи, норму важливу. У минулому році ми прийняли закон про адвокатуру і адвокатську діяльність, де у перехідних положеннях записали (а він вступив у силу 15 серпня): ті хто є народними депутатами і адвокатами, повинні в межах 90 днів написати заяву про призупинення адвокатської діяльності", – зазначив він.
"Ці терміни (для Власенка) закінчилися 15 листопада 2012 року. А далі пішло порушення. Якщо ви скажете "я вже виправив", то ви порушення вже зробили, і є правові наслідки", – заявив Олійник.
"Але і сам Власенко, розуміючи це порушення, почав відмовлятися взагалі від адвокатських повноважень. Заява його про скасування свідчить про те, що він розуміє, що порушив закон", – вважає регіонал.
"Якби він це написав, як я особисто, третього жовтня, і подав відповідну заяву, до нього питань не було б – якби він зробив заяву до 15 листопада 2012 року", – уточнив замглави парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Олійник.
"Якщо він не призупинив адвокатську діяльність, то він є адвокатом, скільки б він не говорив, що є захисником. Бо бути захисником і адвокатом неможливо", – додав він.
Олійник також наголосив, що позбавлятися від депутатів, які не голосують персонально, так само важливо, як і від депутатів-сумісників.
Водночас, член парламентського комітету з питань верховенства права та правосуддя Вадим Колесниченко зазначив, що "у відношенні Власенка зовсім інша ситуація (ніж з іншими депутатами-сумісниками)".
"І ось чому. Тому, що даному випадку, пан Власенко регулярно підкреслював, що є адвокатом. Я вам скажу дуже просту річ. Хотілося, звичайно, приберегти свиню під занавіс, але взагалі-то між захисником і адвокатом є суттєва різниця", – заявив він.
"І ось у чому вона полягає: ніколи і жоден захисник в кримінальному процесі не зможе потрапити в камеру, не зможе потрапити у місця позбавлення волі до свого клієнта. Для цього потрібно бути лише адвокатом, мати посвідчення, і лише надавши посвідчення, він заходить в ізолятор, залишивши своє посвідчення, і потрапляє до свого клієнта", – розповів депутат.
"Я нагадаю, як пан Власенко регулярно розповідав, що має право у будь-який час дня та ночі – дійсно тільки адвокат має право у будь-який час дня та ночі на необмежену кількість годин на побачення зі своїм клієнтом. А громадський захисник на це права не має", – заявив Колесніченко.
Читайте також: Справа Власенка: вибіркове правосуддя націлилось на захисника Тимошенко
Як відомо, 4 березня опозиція заблокувала засідання погоджувальної ради, вимагаючи від спікера парламенту Володимира Рибака відкликати звернення до ВАСУ про позбавлення депутатського мандата Власенка.
Нагадаємо, голова Верховної Ради Володимир Рибак, за поданням Регламентного комітету парламенту, направив до Вищого адміністративного суду України листа про позбавлення народного депутата від "Батьківщини" та захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка депутатського мандату у зв’язку з його незаконним суміщенням депутатської та адвокатської діяльності.
5 березня Вищий адміністративний суд почне розгляд справи щодо Власенка.