Конституційний суд відмовився тлумачити положення закону про “язик”

26 Лютого 2013, 21:15

Підставою для рішення стали невідповідність звернення вимогам закону про КСУ і Конституції, а також непідвідомчість КСУ питань, які були підняті у зверненні.

Нагадаємо, 29 січня колегія суддів КСУ відмовила у відкритті провадження за зверненням Львівської міськради про офіційне тлумачення ряду положень мовного закону, а 30 січня – за поданням 51 народного депутата про визнання закону неконституційним у зв'язку з порушенням процедури його прийняття.

У той же час, на вивченні в колегії Конституційного суду знаходиться ще одне подання 51 народного депутата – про конституційність закону "Про основи державної мовної політики".

Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів мовний закон 3 липня. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%. У підсумку Одеська обласна та міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська і Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська обласні ради прийняли рішення про визнання російської мови регіональною. Угорська мова стала регіональною у місті Берегово (Закарпаття), молдавська (румунська) – в селі Тарасівці Чернівецької області. Румунська також стала регіональною мовою в селі Біла Церква (Biserica Alba) Рахівського району Закарпатської області.