Відповідаючи на запитання, чи вирішить українська влада проблему із вибірковим правосуддям як одну з вимог ЄС для підписання угоди про асоціацію, Фесенко відповів:
«Щодо долі Луценка і Тимошенко, то ситуація буде неоднозначною. Мені здається, що ЄС задовольнить навіть, якщо звільнять тільки Луценка, але щодо Тимошенко має бути продемонстрований прогрес. Що це буде, – питання відкрите. Перегляд газової справи відповідно до рішення Євросуду з прав людини, можливо покращення умов її перебування в ув’язненні, або буде вирішено питання про лікування за кордоном».
За його словами, питання щодо Тимошенко і Луценка вирішити вочевидь легше до травня цього року, доки ЄС дав Україні час на виконання євроінтеграційних вимог, ніж, до прикладу, питання зміни виборчого законодавства.
«Я думаю, що справді це (виконання вимог ЄС до травня – Ред.) непросто зробити. І будуть проблемні питання. Головне проблемне питання – це не стільки Луценко і Тимошенко, де можна достатньо швидко вирішити проблему, хоча про Луценка будуть вирішувати, думаю, в квітні-травні, але це вже тактика. А от по виборчому законодавству буде дуже непросто знайти компроміс, оскільки інтереси ПР і опозиції відрізняються. Звісно, три місяці – дійсно термін дуже стислий, але для демонстрації прогресу його достатньо», – зазначає Фесенко.
Способи вирішення проблеми вибіркового правосуддя в Україні, за словами директора політико-правових програм Центру Разумкова Юрія Якименка, – відкриті для обговорення.
«В який спосіб виконання цієї вимоги – питання відкрите для обговорення. Але безперечно ще має бути досягнутий прогрес, тобто вони не повинні бути в тому стані, в якому є зараз», – зазначив експерт.
«Якщо говорити про виконання вимог (ЄС – Ред.), то все можна виконати, крім того, що пов’язано з внесенням змін до Конституції. Тому що є окрема процедура. Але це сприйметься (ЄС – Ред.) з розумінням. Головне, щоб були ці дії. Щоб не було маскування щось робити чи деклараціями про готовність. Така тональність зараз вже не сприймається», – підсумував Якименко.
Нагадаємо, Gazeta Wyborcza з посиланням на власні джерела повідомляла, що Янукович під час зустрічі з главами Польщі та Словаччини Броніславом Коморовським та Іваном Гашпаровичем 21 лютого в польському місті Вісла пообіцяв покращити умови утримання Тимошенко і звільнити Луценка.
25 лютого у Брюсселі відбувся саміт Україна-ЄС.
У спільній заяві за підсумками саміту вказано, що Київ “рішуче налаштований виконувати” передумови ЄС для того, щоб сторони змогли підписати Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі. У документі вказано, що "керівники взяли до уваги попередні дії і очікують" на досягнення Україною “конкретного поступу до початку травня 2013”.