"Президент Янукович отримав дуже чітке бачення наших партнерів із Європейського союзу щодо того, що Україні негайно треба зробити, аби Україна підписала Угоду про політичну асоціацію та економічну інтеграцію з ЄС", – сказав політик.
Він нагадав, що умовами для євроінтеграції України є прогрес в трьох базових сферах – вибіркове правосуддя, виборче законодавство та реформи в сфері правосуддя, боротьби з корупцією та сфері юстиції.
Яценюк додав, що ухвалення цих законодавчих актів мають "дуже чітку процедуру і чіткі строки прийняття": "До травня Україна повинна продемонструвати суттєвий прогрес у вирішенні питання в трьох сферах".
Він також заявив, що опозиція ініціює створення міжфракційної комісії "Україна-ЄС", яка буде займатися підготовкою законодавства, яке необхідне Україні для підписання Угоди про політичну асоціацію з ЄС та зону вільної торгівлі. Членами комісії будуть керівники фракцій.
"Така міжфракційна комісія повинна співпрацювати з нашими європейськими партнерами і європарламентарями. Вона повинна стати вищим політичним органом щодо прийняття законодавства про наближення України до ЄС", – наголосив Яценюк.
Політик наголосив, що з цією ініціативою "Батьківщина" буде присутня на засіданні уряду, «вимагатиме конкретних дій щодо наближення України до ЄС та прискорення європейської інтеграції України».
Читайте також: Після зустрічі з Януковичем лідери ЄС не впевнені, що угоду про асоціацію підпишуть
Нагадаємо, 25 лютого в Брюсселі відбувся 16-й саміт Україна-ЄС.
У спільній заяві, за результатами переговорів президента Януковича з керівниками Євросоюзу у Брюсселі, йдеться, що Україна «рішуче налаштована виконувати» передумови ЄС для того, щоб сторони змогли підписати Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі.
У документі зазначено, "керівники взяли до уваги попередні дії і очікують" на досягнення Україною "конкретного поступу до початку травня 2013".
Читайте також: Спільна заява за результатами XVI Саміту Україна-ЄС (повний текст документу)