У документі вказано, що "керівники взяли до уваги попередні дії і очікують" на досягнення Україною “конкретного поступу до початку травня 2013”
Три головні вимоги, які оголосив Брюссель, передбачають, що Київ працюватиме над виправленням недоліків, виявлених під час виборів, долатиме проблему вибіркового застосування судочинства і просуватиме загальний процес реформ.
Один з пунктів заяви проголошує, що "вирішальними елементами Угоди про асоціацію є принципи верховенства закону і незалежності судочинства".
Напередодні зустрічі у Брюсселі президент Європейської ради Герман Ван Ромпей і Жозе Мануель Баррозу ще раз наголошували на перспективах і нагадали про те, що саме вони вважають перешкодами, які українська влада повинна усунути.
За словами президента Ван Ромпея: “Зараз є історична нагода досягти прориву у взаєминах ЄС з Україною через можливість підписання у листопаді Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі. Але підписання відбудеться лише тоді, якщо Україна скористається нагодою і здійснить конкретні дії та досягне відчутного поступу у трьох питаннях, які хвилюють ЄС: виправлення недоліків у виборах, подолання проблеми вибіркового застосування судочинства і просування загального процесу реформ. Головна частина саміту зосереджуватиметься на потребі дій для створення потрібних політичних умов”.
Президент Баррозу заявив, що “ наша спільна мета – це політична асоціація та економічна інтеграція України з Європейським Союзом. План для подальшого розвитку наших взаємин – Угода про асоціацію та зону вільної торгівлі – зараз перед нами і критерії для підписання чітко визначені. В середині України потрібні рішучі дії і конкретні реформи, щоб зміцнити цінності та принципи Угоди про асоціацію”.
Нагадаємо, сьогодні у Брюселі проходить саміт Україна-ЄС.