"Цей саміт проходить у важливий момент у наших відносинах. Існує в даний час історична можливість зробити прорив у відносинах ЄС та України через можливість підписання в листопаді угоди про асоціацію з поглибленою та всеосяжною зоною вільної торгівлі", – відзначає ван Ромпей.
При цьому він нагадує, що можливість укладення угоди залежить від виконання Україною 3-х умов ЄС щодо ліквідації недоліків виборів і виборчого правосуддя і прогресу в реформах.
За його словами, основна частина саміту буде присвячена визначенню необхідних кроків для створення політичних обставин для підписання документа.
"Я сподіваюся, що на саміті буде підтверджена беззастережна прихильність їм", – додав він.
У свою чергу президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу напередодні саміту зазначив, що Україна є важливим партнером ЄС.
"Основа для подальшого розвитку наших відносин – угода про асоціацію та зону вільної торгівлі – перед нами, а кроки і критерії для його підписання чітко визначені", – підкреслив він.
За словами Баррозу, сторони мають намір використовувати саміт для відновлення спільних зобов'язань по даному питанню.
Як повідомлялось, у п'ятницю, 22 лютого, Верховна Рада (315 депутатів з 349 зареєстрованих у сесійній залі) прийняла заяву "Про реалізацію євроінтеграційних устремлінь України та укладення Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом".
У документі говориться, що Верховна Рада "в рамках своїх повноважень забезпечить виконання рекомендацій, що стосуються підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, викладених в резолюціях Європейського парламенту і у висновках Ради ЄС, схвалених 10 грудня 2012 на засіданні міністрів закордонних справ держав-членів ЄС ".
Як відомо, Брюссель надав час до травня на виконання Києвом умов, закладених у грудневих висновках Ради ЄС.
Саміт Україна-ЄС відбудеться 25 лютого 2013 року у Брюсселі.