"Спільнота пропонує Україні юридичну безпеку. Іноземні компанії будуть інвестувати в її трубопроводи, в енергетичну торгівлю і виробництво енергії. Компанія Shell не займалася б розробкою сланцевого газу в Україні без чіткої правової бази", – зазначив він.
Крім того, єврокомісар заявив про готовність ЄС "вивчати з Україною її невикористаний потенціал зберігання газу і розвивати в цілому те, як Україна може перетворитися з транзитної країни в виробника, імпортера та експортера газу, і як можуть бути оптимізовані можливості зберігання".
"Енергетичне співтовариство також допомагає Україні диверсифікувати свій імпорт газу. Вже зараз Україна має можливість отримувати німецький газ через Польщу, оскільки газопровід можна використовувати в двох напрямках. В майбутньому це може бути застосовано і щодо інших трубопроводів", – запевнив Оттінгер.
У свою чергу міністр енергетики Едуард Ставицький повідомив, що Україна "закінчує оновлення енергетичної стратегії до 2030 року, а також готова продовжити роботу по імплементації наших зобов'язань в рамках Договору про заснування Енергетичного співтовариства".
"При цьому важливим для нас є забезпечення рівних умов для всіх учасників процесу, а також співпраця на принципах солідарності та взаємного захисту інтересів", – зазначив він.
"За підтримки ЄС українська сторона вже зараз почне впроваджувати основні положення майбутньої угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також продовжить відповідне забезпечення виконання положень Договору про заснування Енергетичного співтовариства", – висловив упевненість міністр.
Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що Україна і Росія розпочали переговори про створення двостороннього газового консорціуму.
Згодом директор департаменту Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Костянтин Бородін заявив, що створення газового консорціуму є необхідним для України.