Огляд блогосфери: у вишиванці кожен дурень може ходити перед камерами

19 Лютого 2013, 19:12

Політолог Артем Біденко пише, що нардеп  Анатолій Гриценко, заявивши про вишиванки в Раді як ознаку неповаги до законодавчого органу, "проявив неабияку політичну мужність, і за це достойний поваги". «Опозиційні народні обранці вдягнулися у вишиванки і тепер будуть розказувати, які вони національно орієнтовані. Народники, під яких ми бачимо мощний закос, між іншим, не тільки вишиванки одягали, а ще й в народ ходили, народу допомагали і навчали світлому і доброму. А слабо небідним опозиціонерам профінансувати кафедру української мови чи літератури? Тільки не в КІМО, а десь в Черкасах? А слабо хоч один нормальний законопроект зареєструвати, який би системно вирішив проблему книгодрукування (тільки системно, а не в стилі "на 5 років звільнити від оподаткування")?», – пише політолог.

"В вишиванці кожен дурень може ходити перед камерами. І кричати потім Гриценку, що він непатріот. Особисто для мене він виявився більшим патріотом, бо підняв врешті-решт важливу тему: може, любов до країни не тільки мереживом вимірюється?", – зауважує Біденко.

Позафракційний народний депутат Олександр Доній має протилежну думку. Він пише, що це не нормально, коли  проти національних вишиваних українських сорочок висловлюється член фракції "Батьківщина": "Коли Чечетов чи Журавський висловлюються проти вишиванок – це зрозуміло, бо вони належать до Партії регіонів, тобто партії, де фактично ідеологією є російський націоналізм, себто приниження української культури і вивищення російської".

"Анатолій Гриценко, який дозволив собі так говорить проти вишиванок у Верховній Раді, мабуть, мало знає історію українського народу. Вишиванка – це і споконвічна культура, і зв'язок поколінь, і символ боротьби! Так, символ боротьби, бо в різні часи одне одягання української вишиванки було викликом Російській імперії або "совітам". Але Гриценкові, мабуть, це не відомо… Анатолій Гриценко хоч і старший за мене, але не боровся поруч з нами за Незалежність України. Мовчав тоді. Тому він це не розуміє. Але якщо не розуміє – то нехай хоч краще нині помовчить. Більше шансів буде зійти за українського патріота, аніж за однодумця Чечетових-Журавських", – пише Доній.

Опозиціонер Юрій Стець також обурився критичною заявою Гриценка.

"Я в шоці… Я розумію, що треба завжди бути проти, інакше ти просто не цікавий, але додуматись до такого…. Думаю на фракції буде бійня…", – написав він у Facebook.

Депутат дає три поради Гриценку, зокрема, вибачитися, не займатися дурницями, а також "пояснити моїм батькам, тим, хто ще живий, для яких вишиванка – це святе, свою позицію більш внятно, інакше, і не тільки вони піднімуть його на вили".

Ударівець Павло Розенко пише, що сьогодні представники фракції комуністів у сесійній залі позривали зі своїх робочих місць наліпки "Голосуй особисто", які вихідними наклеїли нардепи від УДАРу. «Напевно справді для них потрібно було зробити наліпки з іншим текстом "Голосую особисто разом із партією Регіонів і за командою Чечетова», – написав Розенко.

Журналіст Сергій Лещенко пише, що журналіст Віталій Коротич своїм інтерв’ю російському виданню "Афіша" "підвів Ганну Герман під статтю Кримінального кодексу". "Заява Коротича містить усі ознаки порушення присяги державного службовця з боку Ганни Герман, а також ознаки злочину, викладеного в 171 статті Кримінального кодексу "Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів". Адже, як випливає зі слів шановного журналіста, його програму було закрито після невдоволення, висловленого державним службовцем, на той час радником президента", – пише журналіст, додаючи, що «якби він був депутатом від опозиції, я надіслав би заяву до Генеральної прокуратури».

У свою чергу журналіст Роман Чайка пише про стан українських доріг, відремонтованих до Євро-2012: "За два роки у нас настільки покращилася корупція, що асфальт зі снігом зійшов навіть швидше, ніж встигли усіх тих корупціонерів (які ще минулої осені на обслуговування і ремонт доріг мільйони гнали) перевести на наступні хлібні посади".

"Голубой ворішка" з роману Ільфа і Петрова хоча би соромився, коли крав і брехав. Наші ж автодорівці (хоча також по партійному "голубиє"), не червоніючи пояснили суцільну "ямковість" тим, що цієї зими температура 20 разів переходила через нуль від мінуса в плюс! У сусідній Польщі таких перепадів температур було рівно стільки ж. Будь-який автодорівець може перевірити це через польську сторінку сервісу погоди в інтернеті. Чому ж їх асфальт не розтанув, не порепався, не зійшов швидше, ніж сніг?!", – пише журналіст.

Він вказує, що прем'єр Азаров обурився "тим, що частина народу, які не хочуть бути німими дурнями", організував акцію "Я ненавиджу Укравтодор". "Але участь Азарова, як глави виконавчої влади, у цьому святі "ямковості і горбковості" нічим не менша. І мантра про те, що дороги, які збудовані за євростандартами, встояли і ще роками будуть у доброму стані – є повною неправдою", – пише журналіст, вказуючи на критичний стан автобанів Київ – Одеса та Київ-Бориспіль.

Заступник голови Одеської облради Олексій Гончаренко у своєму блозі пише про авіакатастрофу під Донецьком, внаслідок якої загинуло п'ятеро людей. За словами його знайомих, які перебували в літаку, після катастрофи вони не менше 25 хвилин простояли в полі без усякої допомоги. "Першими під'їхали співробітники МНС, а ще пізніше (!) карета швидкої допомоги. Практично всі залишилися без верхнього одягу – і ніхто їм не дав навіть ватники (!). Люди в шоковому стані стояли на території аеродрому при температурі близько 0", – пише Гончаренко.

У своєму блозі журналіст Юрій Луканов від імені Незалежної медіа профспілки закликає журналістів відмовитись від бойкотування УНІАНу.

"Бойкотування знищить не лише агентство, а й колектив. Ось позиція НМПУ з цього приводу. НМПУ закликає журналістів підтримати колектив УНІАН і запровадити мораторій на бойкотування агентства", – пише він.

Луканов наголошує, що ситуація в агентстві неоднозначна: «Крім ініціаторів цензури і тих, хто поширює фальшиві новини, там є високопрофесійний колектив журналістів, який стійко бореться проти цензури і перекручувань у новинах. Осередок медіа-профспілки в УНІАН намагається не допустити подальшого нищення репутації агентства», – зазначив він.