«Ситуація дуже заплутана, я би сказав, тупикова. Шляхи виходу з парламентської кризи – відомі. Найбільш простий і одночасно зараз найбільш складний шлях – це компроміс. Але поки що ми не бачимо ніяких підстав готовності до компромісу, зокрема, з боку влади. Тобто, Партія регіонів не хоче погоджуватися на персональне голосування. Хоча тут, насправді, треба домовлятися про формат. Тут компроміс може бути в тому, як формалізувати забезпечення персонального голосування. І не треба зациклюватися на питанні «Рада-3»», – вважає він.
За його словами, другий варіант – це розблокування.
«Хтось називає його силовим. Можна сказати про розблокування «чисельною перевагою». Тобто, так чи інакше, але розблокування без компромісу з боку парламентської більшості», – пояснив експерт.
«Третій варіант – розпуск Верховної Ради», – зазначив він.
На його думку, цей варіант поки що – малоймовірний. «Тут дійсно регіонали можуть піти на розпуск Верховної Ради, якщо буде застосована прийнятна для них формула виборів. І тому вони закидають цю тему мажоритарних виборів», – зауважив Фесенко.
«Але в цьому існує дві проблеми для регіоналів. Перша – треба розблокувати Раду, перш, ніж проголосувати. Друга – де знайти голоси на підтримку чистої мажоритарки. Тому що і комуністи навряд чи будуть підтримувати це, і мажоритарникам це не дуже буде добре. Я вже не кажу про опозицію, для якої чиста мажоритарка – абсолютно невигідна. Тому я поки що ставлюся до цього скептично», – наголосив він.
На його думку, це, швидше за все, «інструмент політичного шантажу».
«І якщо не буде компромісу, я не виключаю, що може бути силове або, скажімо так, «технічне» розблокування Ради», – заявив політолог.
Як відомо, опозиція з 5 лютого блокує роботу парламенту, вимагаючи забезпечення персонального голосування депутатів.