«Все вказує на те, що атмосфера майбутнього саміту Україна-ЄС буде досить прохолодною. У 2012 році піку похолодання не було, тепер саміт відбудеться уже після критичного оцінювання виборів і часткового бойкотування чемпіонату Європи з футболу, та з все ще нерозкритою справою Юлії Тимошенко.
І хоча місія Кваснєвського і Кокса продовжується, вона не виправдовує ті надії, які на неї покладали голова Європейського парламенту Мартін Шульц і лідери політичних груп. Нове звинувачення у вбивстві Щербаня, висунуте Тимошенко (хоча мова про цю справу тривала давно) не поліпшило настроїв у Брюсселі.
Україна-ЄС – це формула, яка тримається на співвідношенні особистих симпатій і впливів: Костянтина Єлісєєва в Брюсселі і посла ЄС в Україні Яна Томбінського в Києві, а також на особистій прихильності єврокомісара Штефана Фюле – яка є, мабуть, найбільш важливим фактором. Складається враження, що якби не активна участь окремих осіб, справа України і її асоціації з ЄС взагалі би затихла», – пише Коваль.
Євродепутат також відзначає, що 2013 рік буде для України ключовим.
«Скоро відбудуться вибори до Європарламенту (у червні 2014- Ред.), відбудуться зміни в складі Єврокомісії – Фюле може відійти від справ України! А відповідно може статися так, що на Заході уже нікому не буде діла до України. Часу обмаль. Немає навіть півроку для вирішення усіх питань. Тому затягування часу і брак рішення щодо орієнтації країни загрожує тим, що українське ходіння по вістрі ножа може закінчитися провальним падінням. Як вже бувало в історії, Україна може знову опинитися в глибокій прірві на багато десятиліть», – додає він.
Читайте також: «Вікно можливостей» для інтеграції з ЄС зачинять в Україні