«Позитивне враження від цьогорічного рішення Шевченківського комітету – це невелика кількість названих лауреатів. Їх усього троє. А бували роки, коли цю нагороду вручали «пакетами». То колективам науковців, котрі написали якийсь підручник чи монографію, то відразу кільком митцям, які зняли фільм чи поставили виставу», – розповів письменник.
За його словами, «комітет чомусь вважав своїм обов’язком дати одну або й кілька премій у кожній номінації».
«Майже ніколи не бралася до уваги головна вимога до творів, які висувалися на премію – щоби твір неодмінно мав широкий суспільний резонанс», – підкреслив він.
«Якщо виходити з цього критерію, то я вважаю, що Шевченківську премію не обов’язково присуджувати щорічно. Це треба робити тільки тоді, коли з’являється справді яскраве літературне чи мистецьке явище», – наголосив Шкляр.
У такому разі, за словами письменника, непотрібно буде утримувати на постійній основі, за рахунок бюджету, таке відомство, як комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка.
Як повідомлялося, цьогорічними лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка стали поет Леонід Горлач, театральний режисер Дмитро Богомазов та художник Петро Печорний.