Калита вважає, що відсутність підсудної та її відмова з’явитися для участі у засіданнях на виклик суду вже упродовж майже 10 місяців пов’язані, в першу чергу, з намаганням Тимошенко "уникнути відповідальності та затягнути судовий розгляд справи".
Прокурор також наголосила, що в матеріалах кримінальної справи є висновки судово-медичної експертизи, які констатують спроможність Тимошенко брати участь у заходах поза межами лікарні, зокрема, і судовому засіданні.
"Сторона обвинувачення вважає, що реальних причин відсутності Тимошенко у судовому засіданні немає. Натомість, нагадаю, що в матеріалах кримінальної справи є документи, які свідчать про те, що підсудна може брати участь у засіданнях суду, відповідати на запитання і свідомо сприймати інформацію", – заявила Калита.
"Окрім цього, Тимошенко, перебуваючи у стаціонарному закладі, ви й самі можете пересвідчитись, проводить активну діяльність", – додала прокурор.
Коментуючи слова захисника Тимошенко Сергія Власенка про те, що начебто існують рішення суду, які реабілітують підсудну, Калита наголосила: "Жоден суд ніколи не постановляв ніякого рішення, яке б реабілітувало Тимошенко. Йдеться про зовсім інше рішення Верховного суду".
Крім того, коментуючи можливість клопотання сторони державного обвинувачення щодо забезпечення доставки підсудної до суду, прокурор зазначила: "Стороною обвинувачення враховуються усі обставини справи. Також є певні тактичні прийоми, які використовуються".
Як раніше повідомлялося, Київський районний суд міста Харкова переніс засідання у справі ЄЕСУ на 5 березня через відсутність Юлії Тимошенко та її захисника, Євгенії.
Нагадаємо, 11 лютого Юлія Тимошенко знову відмовилася прибути на засідання Харківського суду в справі ЄЕСУ.
Суд розпочав розгляд справи ЄЕСУ 19 квітня 2012 року. На жодному засіданні Тимошенко, яка з 9 травня перебуває на лікування у харківській лікарні, не була присутньою.