«Бачите, з нами хочуть мати справу як з аборигенами, з якими на цивілізованій мові не можуть вести розмову, а потрібні гарантії різного типу. Це говорить про те, якими ми є. Чи можна сподіватися на певний успіх в цьому напрямку з боку влади? Великі сумніви», – заявив експерт.
За словами Ланового, навіть створення в Україні інституту бізнес-омбудсмена, що пропонує ЄБРР, може не дати очікуваних результатів.
«В 90-их в Україні вже була така особа, що моніторила роботу іноземних підприємств, бізнесменів в Україні. Отже, нічого нового в цій ініціативі немає. Втім, вона (українська влада – Ред.) може формально його створити, але вирішального значення він не матиме. Тому що зовсім інший інвестиційний клімат в усіх напрямках – від податкових служб, міліції, адміністрацій різного типу, які дивляться на бізнесменів як на жертву для свого мисливства», – каже експерт.
«Якщо в Україні 70 організацій, які перевіряють роботу підприємств, з них 60 – мають право на його закриття, то говорити про здоровий клімат достатньо песимістично. Поки що інвестиційний клімат в нас дуже суворий. Влада переслідує зовсім іншу мету», – додав він.
Нагадаємо, Європейський банк реконструкції та розвитку фактично висунув владі України ультиматум – без поліпшення інвестиційного клімату збереження нинішнього рівня кредитування перебуватиме під загрозою. Для вирішення проблеми банк запропонував Віктору Януковичу рекомендації з поліпшення бізнес-клімату, серед яких – створення інституту бізнес-омбудсмена.