В УПЦ МП запереймалися діаспорою і заявили про готовність вести служби українською

7 Лютого 2013, 01:58

«У сучасних умовах близько 7 млн. українців перебуває за кордоном, і їм також потрібно надати можливість духовної допомоги. Ми якраз зверталися до архієрейського Собору, щоб розробити гнучкіший і простіший механізм, щоб УПЦ могла направляти туди священнослужителів», – сказав він.

Як приклад митрополит Антоній назвав Італію, де вже в декількох храмах правлять служби православні священики з України.

«У Мілані, наприклад, орендується храм, який входить до юрисдикції РПЦ. Але оскільки там більшість прихожан українці, то і священик направляється з України», – сказав Антоній.

При цьому він додав, що священики з України направляються у храми на великі свята – Різдво, Великдень.

«Питання не релігійного, а культурного спрямування. Адже дуже важливо, коли священик може, наприклад, прийняти сповідь у людини, яка спілкується українською мовою», – пояснив митрополит.

При цьому він зазначив, що згідно з прийнятими ще в 1990-х роках нормами «якщо 2/3 парафіян хочуть службу українською або іншою мовою – жодних питань не виникне».

«У наших парафіях, навіть на території України, є парафії, де служби ведуться угорською, румунською, церковнославянскою і українською мовами. Питання вибору мови богослужіння – не проблемне для церковної свідомості», – сказав митрополит.

Він додав, що на українську мову богослужінь в основному перейшли парафії на Волині, але є такі і в Києві.

Як говориться в доповіді митрополита Київського і всієї України Владимира на архієрейському Соборі, яку зачитував Антоній, актуальність присутності священиків УПЦ (МП) за кордоном викликана також роботою там греко-католицьких церковних структур.

«Нерідко православні українці, опиняючись за кордоном у прагненні зберегти свою національну і культурну ідентичність починають відвідувати греко-католицькі храми», – зазначається в документі. Також останнім часом спостерігаються спроби УПЦ КП організувати свої парафії в діаспорі.

«Все це не може не викликати у нас хвилювання. Ми повинні замислитися над розробкою ефективнішого механізму пастирської опіки українців у діаспорі», – вважають в УПЦ МП.

Позначки: