Депутат фракції «Батьківщина» Геннадій Москаль вважає, що від нової сесії парламенту нічого позитивного очікувати не варто.
«Що можна чекати? Нічого. Загострення. Дурницями займається сьогодні ПР і комуністи, коли треба дійсно рятувати економіку, імідж країни на зовнішньополітичній арені. Очікувати можна тільки загострення політичної ситуації, загострення боротьби між опозицією і провладною більшістю, і подальше загострення політичної ситуації в Україні», – заявив він.
За його словами, плани опозиції залежатимуть від дій провладних партій. «Все залежатиме від ситуації, яка складеться на конкретний день, на конкретну годину чи на конкретні дії голови Верховної Ради, ПР чи комуністів. Ми ж не знаємо, які вони вживатимуть дії, то не можемо сьогодні складати якісь плани», – зазначив він.
Член фракції «БЮТ-Батьківщина» Сергій Сас сподівається, що Верховна Рада таки виконуватиме свою функцію, а не буде «філією Адміністрації президента чи Кабміну».
«На жаль, перша сесія показала, що можна знову (приймати рішення – Ред.) «через коліно». Але я думаю, що так ВР працювати не зможе і, сподіваюся, це зрозуміє більшість, яка де-юре не існує в законодавстві, а де-факто сформована в лиці ПР, комуністів і частини позафракційних депутатів», – зауважує він.
Як зазначає депутат, наразі в опозиції досить обмежений арсенал впливу.
«В опозиції за відсутності контрольних повноважень, визначених законодавством, блокування трибуни залишається одним із заходів якимсь чином заявити про себе, відстояти свою правову позицію. Водночас це (блокування – Ред.) не є панацеєю. Це – крайній захід. Тому, думаю, саме в цьому контексті говорив Арсеній Яценюк, що опозиція не менш, ніж більшість, зацікавлена, щоб Верховна Рада працювала і конструктивно, і ефективно», – пояснює Сас.
«Але це залежить від більшості. Ніхто ж не заперечує право більшості приймати рішення. Думаю, опозиція буде намагатися в конституційний законний спосіб спонукати, заставляти владу виконувати процедуру і закон», – додав він.
У свою чергу регіонал Анатолій Кінах вважає, що потрібно шукати компромісні рішення.
«Я впевнений, що блокування – це хибний шлях. Я мрію про той час, коли в Україні буде опозиція, яка незалежно від її кольору буде виконувати свої головні функції, як це є у розвинутому демократичному світі. Опозиція повинна бути потужним контролером влади і безумовно джерелом альтернативних поглядів, програм, стратегій розвитку держави, економіки, суспільства. Спроба працювати за принципом – все, що зробила влада, – погано, чи за принципом – чим гірше, тим краще, буде руйнувати і державу, і економіку», – заявив Кінах.
«Маю надію, що від блокування, протистояння ми перейдемо в систему аргументації, включаючи жорсткі дискусії в пленарному залі, щоб шукати ті рішення, які відповідають інтересам України. І це було би набагато продуктивніше, ніж блокування як втрата часу і можливостей», – додав депутат.
Регіонал Володимир Олійник також чекає плідної роботи з початку нової сесії.
«Безперечно, будуть спроби зірвати роботу, робити якісь заходи, які віддаляють задекларовані в передвиборчих програмах завдання, які брали на себе… Буду закликати колег все-таки змагатися інтелектуально, ідеями, а не біцепсами, гучними закликами і паралізованою роботою Ради», – зазначив депутат.
Нагадаємо, лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк закликав блокувати роботу парламенту до моменту введення в дію системи Рада-3.