Експерт: у перші дні нової сесії Ради опозиція “випускатиме пару”

1 Лютого 2013, 15:26

«Опозиція заявила про свої наміри блокувати діяльність Верховної Ради, поки не буде прийнята низка політичних вимог зі створення тимчасової слідчої комісії, щодо відставки керівників силових структур тощо. А друге питання, яке принципове для неї, – це забезпечення технічних можливостей для персонального голосування. Якщо вона дійсно буде домагатися реалізації цих завдань, то ясно, що мирного і конструктивного початку сесії не буде», – вважає Якименко.

Щодо законопроектів, які розглядатиме Верховна Рада, експерт зазначає, що суперечності під час прийняття їх продовжуватимуться.

«Ясна річ, що буде конфлікт з багатьох питань і зрозуміло, що законопроекти опозиції скоріше за все підтримуватися не будуть. Ситуація залежить від того, що дійсно буде визначатися, як формуватиметься порядок денний з яких законопроектів, і чи будуть політичні умови для того, щоб опозиція і більшість могли в цій Раді нормально у штатному режимі працювати», – зазначив він.

Водночас радикальність дій опозиції, за словами Якименка, «залежатиме від того, наскільки більшість дотримуватиметься регламентних процедур і не намагатиметься ігнорувати опозицію, як це було раніше, виключивши її повністю із законотворчого процесу».

«Якщо в Раді буде все за правилами, тоді буде менше грунту для конфліктів чи бійок. Якщо опозиція бачитиме, що її законні права ігноруються, вона буде радикалізовуватиме ситуацію», – додав він.

За словами експерта, зважаючи на структуру нинішнього парламенту, в Раді «можливі різні групові інтереси, які одразу дозволяють опозиції шукати певні спільні позиції з частиною представників фракції ПР».

У свою чергу, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко погоджується з Якименком щодо конфліктності на початку нової сесії парламенту.

«Початок сесії буде конфліктний. Опозиція, яка зараз ображена, а вчорашнє засідання це засвідчило, продемонструє свої м’язи, як мінімум перші дні засідання другої сесії Верховної Ради. Потім можливо все нормалізується і знов будуть періоди спокійної роботи. Тому що опозиція демонструватиме свої образи, незадоволення, вимагатиме виконання хоча б часткове своїх вимог. Тобто випустить пару в перші дні, а далі можливо все заспокоїться», – вважає політолог.