«Головне завдання МВФ – нагляд над макроекономічним розвитком країни і її економічною політикою. Крім того, МВФ надає державам-членам Фонду фінансову допомогу, яка сприяє регулюванню економіки, якщо це необхідно. Рішення про те, чи надамо ми допомогу Україні, буде залежати від економічної ситуації в країні, а також від того, чи виконає українська влада наші вимоги у сфері економіки», – заявив він.
Альєр зазначив, що Україна повинна вжити заходів, а також створити умови для економічного зростання.
«За великим рахунком ми говоримо про ті вимоги, які були названі в попередній програмі МВФ. (Підвищення цін на газ для населення, плаваючий курс гривні, скорочення бюджетного дефіциту – Ред.)», – додав представник МВФ.
Як повідомлялося, місія МВФ перебуває в Україні з 29 січня до 12 лютого.
Раніше перший віце-прем'єр Сергій Арбузов заявив, що Київ має намір домагатися відкриття нової програми фінансової співпраці з МВФ на SDR (спеціальні права запозичення) у 10 млрд – близько $15,5 млрд.
30 січня міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов заявив, що Україна не чекає швидкого підписання нової програми співпраці з МВФ за підсумками завершення візиту його місії в лютому.