Сьогодні штрафи «за маячок» складають 42,5-51 тис грн, але, яяк стверджує Міщенко, їх не платять.
На сьогодні штраф можна виписати, якщо інспектор зловив водія на на тому, що він незаконно включив мигалку або сирену. А якщо вона просто є – карати нема за що.
За словами депутата, навіть при складанні протоколу справа далі не рухається: або спливає строк його розгляду (2 місяці), або, «зважаючи на незначне порушення», водія попереджають.
Міщенко пропонує ввести відповідальність окремо за неправильне використання мигалки, навіть якщо вона встановлена законно (наприклад, «швидка» їде з мигалкою на обід, а не на виклик) – на 34-42,5 тис грн. Оремо за незаконне вставлення, в тому числі за видачу дозволу на «маячок» тому, хто не має на нього права, – на 42,5-51 тис грн. А також окремо за наявність і використання – 51-60 тис грн.
Як заявив заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов, цей законопроект розглянуть, якщо його затвердить комітет Ради, однак коли – невідомо.
У ДАІ повідомляють, що світлові і звукові сигнальні пристрої можуть ставити лише на службових автомобілях, призначених для перевезення осіб, яких охороняють, а також на машинах ДАІ, СБУ, Держохорони, воєнної автоінспекції, податкової міліції, «швидкої» допомоги, пожежної, аварійно-рятувальної служб, інкасаторські авто.
Червоні, сині і зелені маячки – прерогатива виключно транспорту ДАІ і Державної служби охорони.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович підписав закон про збільшення штрафів за порушення порядку встановлення і використання спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв у березні 2012 року.