«Нафтогаз України» залишається неплатоспроможною організацією. Він має дефіцитний внутрішній фінансовий баланс і підтримується його платоспроможність за рахунок кредитування уряду. Ці кредити видаються шляхом розміщення облігацій Нафтогазу на міжнародних ринках під гарантії уряду України», – сказав Лановий.
Він зазначив, що щороку випускаються серйозні суми облігацій – торік на 6 млрд грн, перед цим в ще більших обсягах.
«В чому небезпека? В тому, що є зацікавлені кредитори, яким потрібні ці облігації Нафтогазу», – пояснює експерт.
Він зауважує, що «ми фактично кожного року реструктуризуємо частину облігацій, частину цього боргу».
«Якщо такими темпами щорічно випускати облігації і жодним чином їх не погашати, а збільшувати і збільшувати цей борг, то ми просто приходимо до логічної ситуації, коли кредитори зажадають погашення цих боргів», – наголошує експерт.
«Кредитори можуть сказати в певний момент, що все, повертайте нам гроші. І це буде ситуація банкрутства компанії. І все показує, що йде до цього. За такою схемою, мабуть, в певних колах розробляється план щодо передачі майнового комплексу Нафтогазу, включаючи транснаціональну газотранспортну систему до тих, хто зосереджує у своїх руках ці облігації. Відомо, що тут активно працюють російські банки – і напряму на внутрішньому ринку України, і на зовнішніх ринках, де розміщуються облігації Нафтогазу», – зазначив Лановий.
Читайте також: Нафтогаз з молотка