«У Києві неодноразово поставало питання визначення найбільш оптимальної виборчої системи. Вибори до Київради проходили як за мажоритарною, так і за пропорційною системою. Враховуючи цей досвід, можна сказати, що мажоритарна система виявила себе більш ефективною. Персональна відповідальність депутатів перед виборцями спонукає їх до більш плідної та зваженої роботи. Натомість з введенням пропорційної системи у роботі Київради з’явилося більше політики», – пояснила Герега.
На її думку вибори Київради, які мають відбутися цього року, доцільніше проводити не за змішаною, а саме за мажоритарною системою.
Також Герега вважає дискримінаційною для міста норму, якою склад Київської міської виборчої комісії, що забезпечує вибори міського голови та депутатів Київради призначається ЦВК.
«З погляду врахування прав місцевої громади доцільнішим було б формувати склад Київської міської виборчої комісії на паритетних основах, за участю Київської міської ради та ЦВК», – переконана Герега.
Як повідомлялось, відразу після парламентських виборів Герега запевняла, що чесно перемогла на парламентських виборах у 215-му окрузі, тому свою поразку не визнає, хоча в суди звертатися не збирається. Згодом Герега заявила, що не братиме участі у перевиборах.
Нагадаємо, в окружній виборчій комісії № 215 порахували 100% бюлетенів – з відривом у 191 голос переміг представник ВО "Свобода" Андрій Іллєнко.
Згідно з даними ЦВК, свободівець отримав 33,14% (32 965) голосів, а його конкурент, секретар Київської міськради, самовисуванець Герега – 32,95% (32 774).
Представники Гереги не визнавали результати голосування по округу, опубліковані на сайті Центральної виборчої комісії.
Читайте також: Іллєнко проти Гереги: реванш не вдався