Як повідомляє кореспондент Тиждень.ua, Ківалов отримав 13 хвилин на те, щоб представити документ обсягом у 25 сторінок.
"Я працював над доповіддю два роки, – розпочав він. – Джерелом праці стали відповідні слухання в ПАРЄ. За ними я зорганізував у Одесі Міжнародну конференцію за участю суддів ЄСПЛ та інших правників."
Ківалов зізнався, що найважче йому було виокремити країни з найбільшими структурними проблемами у судочинстві. Таких, на його думку, є 9: Болгарія, Греція, Румунія, Італія, Україна, Росія,Молдова, Туреччина та Польща.
"Структурні проблеми країн не пов’язані з загальною кількістю скарг, які надходять з країн, – вважає пан Ківалов. – 90 відсотків скарг звідусіль є неприйнятними. Важливо знати, що Росія, Україна, Італія, Туреччина – країни з високою численністю населення".
Ківалов завершив виступ тим, що дуже важливо розвантажити ЄСПЛ, здійснивши необхідні реформи національних законодавств та правничої практики країн-учасниць ПАРЄ.
Нагадаємо, раніше професор Нідерландського інституту з прав людини Університету Утрехта Антуан Безе заявив про неприпустимість того, щоб людина, яку Європейський суд визнав порушником прав людини в Україні одночасно звітувала щодо ситуації дотримання Європейської конвенції з прав людини у ПАРЄ.
У свою чергу Ківалов заявив, що не бачить конфлікту інтересів у своєму виступі щодо прав людини у ПАРЄ.