У Криму заступник Могильова ініціював кримінальне переслідування журналістів

18 Січня 2013, 13:42

Перший віце- прем'єр-міністр Криму Павло Бурлаков подав у листопаді минулого року скаргу до прокуратури за фактом розголошення його особистих даних. Підставою для скарги чиновника стала опублікована виданням 1 листопада минулого року стаття «Общежитие как пристанище для крымских VIPов. История Павла Бурлакова», у якій йшлося про реєстрацію чиновника.

Журналісти провели розслідування для встановлення підстав дворазового голосування Бурлакова на дільниці у Криму – на місцевих виборах 2010 року і на парламентських 2012-го.

Майбутній перший віце-прем'єр-міністр прибув до Криму кілька років тому разом з командою нині покійного прем'єр-міністра АРК Василя Джарти. У той час всі члени цієї групи не мали реєстрації в Криму.

Журналісти з'ясували, що Павлу Бурлакову вдалося прописатися у відомчому гуртожитку Пересувної механізованої колони № 6 (ПМК-6). На виборах 28 жовтня 2012 року він проголосував у селищі Комсомольське під Сімферополем на виборчій дільниці № 011117. Оприлюднену виданням інформацію про місце реєстрації Бурлаков розцінив як порушення конфіденційності.

Сьогодні у редакцію видання прийшли два працівники Сімферопольскої міліції Олег Єремейчук і Олег Архаров для встановлення осіб головного редактора і автора статті. Міліціонери повідомили про відкриття кримінального провадження, показали доручення на слідчі дії в редакції, але не дозволили зняти з документа копію і дізнатись про номер реєстрації справи в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Наразі журналістам відомо тільки, що справу було зареєстровано 27 листопада 2012 року.

Журналісти відмовилися давати будь-які свідчення без офіційної повістки, через годину міліціонери повернулися с повістками на ім'я головного редактора Заіра Акадирова і журналістки Анни Андрієвської. Назавтра, 18 січня, їх викликано до міліції щодо кримінальної справи, у якій вони фігурують поки що як свідки.

Редакція заявила, що після допитів проведе прес-конференція, під час якої оприлюднить подробиці кримінальної справи. Наразі журналісти розцінюють порушення кримінальної справи за скаргою Павла Бурлакова як відвертий тиск на видання. Крім тотго журналісти нагадують, що 2010 року Партія регіонів масово реєструвала в Криму своїх висуванців із Донецької області в місцевих пансіонатах та гуртожитках, про що неодноразово інформували місцеві політики Леонід Грач і Олег Зубков.

Читайте також: Кишенькова четверта влада. Підконтрольні олігархам ЗМІ не можуть бути вільними