Про це пише газета "Коммерсант-Украина".
Основні нововведення стосуються розподілу повноважень між радниками президента. Перетворення торкнулися напрямків юстиції та правоохоронних органів, а також гуманітарної сфери.
Зокрема, указом президента були скорочені посади трьох його радників – представника президента у Конституційному суді, керівника Головного управління з питань безпекової та оборонної політики і керівника Головного управління з питань судоустрою.
У радник президента Андрія Портнова, який курирував питання судової реформи, додалося повноважень. Він буде додатково курирувати два управління – з питань представництва президента в судах і новостворене управління реформування правоохоронних органів і юстиції.
Розширені повноваження радника президента – колишнього глави СБУ – Ігоря Калініна. Так, до його відповідальності відноситься робота двох головних управлінь – з питань безпеки та оборонної політики, з питань діяльності правоохоронних органів, а також управління з питань громадянства.
Другий блок змін в АП відноситься до гуманітарної сфери. Зокрема, Головне управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань, яке до обрання народним депутатом очолювала радник президента Ганна Герман, розділене на два головних управління.
Головне управління з суспільно-політичних питань тепер відноситься до сфери відповідальності заступника голови АП Сергія Ларіна, який курирує питання регіональної та кадрової політики.
А Головне управління гуманітарного розвитку буде координувати профільний радник президента з питань гуманітарного розвитку. Посада керівника цього управління поки вакантна.
Крім того, в ході реорганізації структури АП істотно розширилися повноваження прес-секретаря президента Дарії Чепак. Статус прес-служби, керівництво якої здійснювала Чепак, підвищений до Головного управління прес-служби і комунікації.
Перерозподіл повноважень в АП свідчить про те, що Віктор Янукович зробив ставку на реформу силових структур, вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
"Очевидно, що Адміністрації перейшла частина повноважень Ради національної безпеки і оборони, яка раніше займався реформою правоохоронної сфери", – заявив Карасьов.
На думку експерта, такий поділ повноважень може бути обумовлено "внутрішніми проблемами у відносинах між секретарем Радбезу Андрієм Клюєвим і Сергієм Льовочкіним". "РНБО втратив частину свого апаратного ваги, тоді як вплив АП посилився", – упевнений Карасьов.
Нагадаємо, згідно з указом президента, гранична чисельність співробітників АП збільшується з 514 до 549 чоловік.