Normal
0
false
false
false
MicrosoftInternetExplorer4
Зараз ставка податку для ріллі, сіножатей та пасовищ становить 0,1% від нормативної грошової оцінки 1 га, тобто більше 20 грн, при середній в Україні нормативній оцінці – 20,6 тис. грн на 1 січня 2012 року. Проте вже через рік податок може скласти мінімум 68 грн. До ділянок сільгоспугідь з багаторічними насадженнями застосовуватимуть ставку 0,09% замість 0,03%, пише «КомерсантЪ-Украина».
За цієї ж ставкою стягуватиметься податок з користувачів лісових земель, які зараз перераховують лише плату за спеціальне використання лісових ресурсів.
Крім того, запропоновано підняти ставку на всі інші категорії земель з 1% до 3% від суми нормативної оцінки ділянки несільськогосподарського призначення.
Орендна плата за використання всіх земель не зможе бути менше, ніж ставка податку. Зараз, відповідно до Податкового кодексу, ця норма поширюється тільки на сільськогосподарські землі і оренда решти земель не може бути менше трикратного розміру земельного податку. Мінфін переконує, що всі ці зміни спрямовані на збільшення доходів місцевих бюджетів. До яких 2012 року надійшло приблизно 11,7 млрд грн земельного податку.
Експерти ж вважають, що через складну системи розрахунку земельних платежів, надходження від податку зростуть приблизно на 40%.
Одночасно Мінфін пропонує позбавити пільг зі сплати земельного податку – які повинні були діяти до 2015-2016 років – космічну, судно-, літакобудівну галузь, а також суб'єктів кінематографії.
Ініціатива Мінфіну не розповсюджуватиметься на великі агрохолдинги. Їх орендна плата – 3-12% від нормативної оцінки землі – наразі вище ставки земельного податку, який при цьому включений до фіксованого сільськогосподарського податку.
Експерти попереджають, що нові ставки податку вдарять по приватним землевласникам, які самостійно обробляють ділянки і не здають їх в оренду.
У Держземагентстві пропонують Мінфіну переглянути свій законопроект, оскільки, в Україні нормативна оцінка земель у населених пунктах дуже "перегріта", тому підвищення ставки податку може спровокувати соціальний бунт.
Експерти переконані, що збільшення ставки податку без стимулів, ще раз підтверджує фіскальну мету нововведень, та є спробою держави підштовхнути селян до передачі своїх земель в оренду великим власникам.
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Обычная таблица”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}