"Це більш технічний регламент про те, як з реєстру передаватиметься інформація іншим реєстрам. Але існує проблема, оскільки реєстр прав на нерухоме майно новий та формується з нуля за заявним принципом, то інформація накопичувалася в БТІ, які почали працювати в цьому напрямку з 2003 -2004 рр.", – пояснила Завальна.
За її словами, зараз Державна реєстраційна служба просить БТІ переносити дані з паперових на електронні носії.
"Наразі таке перенесення інформації здійснили кілька БТІ. А Державна реєстраційна служба готова передати податковій інформацію про речові права на нерухоме майно, що формувалася з 2003-2004 рр. На жаль, до паперових носіїв БТІ Державна реєстраційна служба не має доступу. Але вже готується новий проект закону, щоб така інформація була передана від БТІ в службу, оскільки це повинна бути єдина система ", – додала Завальна.
Як повідомлялось, Міністерство фінансів пропонує внести зміни до податкового кодексу щодо податку на нерухоме майно. Зокрема нараховувати податок на нерухомість за загальну, а не житлову площу.
Про це йдеться у законопроекті «Про внесення змін до ст. 265 Податкового кодексу щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», який оприлюднено на сайті міністерства.
Нагадаємо з 1 січня 2013 року житлова нерухомість, що перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб (зокрема – нерезидентів), обкладатиметься податком.
Податкм обкладаються житлові будинки, прибудови до них, житлові будинки садибного типу, квартири, котеджі та кімнати у багатосімейних квартирах. Не оподатковуватимуться квартири та житлові будинки, площа яких не перевищує 120 м. кв. та 250 м. кв. відповідно.