"Через блокування трибуни ВР (четвер, 10 січня, вранці – Ред.) у спікера не було часу займатися цим питанням у четвер-п'ятницю, і тому делегацію створили в понеділок, вклавшись у крайній термін", – сказав газеті "Коммерсант-Украина" народний депутат Іван Попеску (ПР), який очолював делегацію в парламенті минулого скликання.
Між тим в опозиції вважають, що домогтися формування делегації вдалося лише за допомогою ЗМІ. "У результаті політичних інтриг повноцінна участь українського парламенту в роботі ПАРЄ знаходилася під загрозою", – заявив перший заступник голови парламентського комітету у закордонних справах Валентин Наливайченко.
Згідно прийнятим нормам, депутати мають обрати керівника в Києві на загальних зборах делегації, однак цього разу звичний порядок буде порушений.
"Ми вже в цейтноті. Провести засідання в Києві не встигаємо, тому зберемося в Страсбурзі в неділю ввечері напередодні відкриття сесії ПАРЄ і проведемо вибори. Голосувати будуть не 24 депутати, а тільки 12, але пропорція між фракціями збережеться", – заявив Попеску.
"Буде затверджено також перший заступник і заступник глави делегації. Один з них буде від опозиції, другий – від більшості", – зазначив він.
Тоді ж планується розділити квоти провладних і опозиційних фракцій у комітетах ПАРЄ.
Видання пише, що пост керівника делегації швидше за все збереже Іван Попеску.
Нагадаємо, понеділок, 14 січня, був останнім можливим днем формування делегації – в іншому випадку її новий склад не встигав пройти реєстрацію в Страсбурзі до дня початку нової сесії, запланованої на 21 січня.
Відповідне рішення в комітеті ВР з закордонних справ намічалося прийняти ще на минулому тижні, але воно було заблоковано через відсутність голосів Партії регіонів.
Вчора після публікацій ЗМІ Верховна Рада сформувала новий склад української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи.
До неї увійшли п'ять представників від Партії регіонів, три – від "Батьківщини" і по одному – від позафракційних депутатів, комуністів, УДАРу та "Свободи". Таким чином представники парламентської більшості представлені 7 депутатами, опозиція – п'ятьма.
Також призначено 12 заступників членів делегації з таким же фракційним представництвом.