«Ми зустрічалися на тему наших вимог, зокрема, заклопотаності щодо можливих масових звільнень під виглядом реорганізації та щодо проблеми протидії роботі нашої незалежної профспілки. Губернатор висловив інтерес. І підтвердив нашу інформацію: що ДТЕК несе більше зла, ніж добра. Всі знають, що деякі шахти закриватимуться, людей будуть звільняти. А взамін – ніхто нічого не отримає, інших робочих місць не буде», – сказав Ільченко.
За його словами, робоча група, створена на чолі з губернатором, до якої увійшли, зокрема, і три людини від профспілок, першим ділом займеться питанням «наказу 405, який ініціює масові звільнення в ДТЕК». «Вже всі розуміють, що Луганська область і так вмирає», – зазначив Ільченко.
«Якщо робоча група – це просто галочка – привід відзвітувати, мовляв, позасідали, але нічого не вирішили – це право влади. Але ми вийдемо з цієї групи і будемо самі вирішувати свої проблеми, проблеми нашого міста», – сказав він, при цьому відмовившись оприлюднити, якими методами це буде робитися.
«Ми знаємо, якими методами. Повірте мені, у нас немає іншого виходу – проблеми ми вирішимо самі», – заявив Ільченко.
Він зазначив, що Незалежна профспілка міста Свердловська – не просто профспілка міста Свердловська. «Ми входимо в трудовий рух «Солідарність», Страйковий комітет, Громадський конституційний конгрес», – сказав Ільченко.
«Спільно з цими організаціями ми і висунемо політичні вимоги, але вони вже будуть стосуватися радикального реформування державної політичної системи. Якщо не буде реакції на наші вимоги – це стане остаточним для нас розумінням того, що Україна як держава не відбулася. Якщо держава не може захистити своїх громадян – це не держава», – зазначив голова профкому Незалежної профспілки міста Свердловська.
Нагадаємо, 10 січня члени Незалежної профспілки захопили кабінет директора шахти «Червоний партизан» у Свердловську Луганської області. Однак протриматися в кабінеті гірникам не вдалося навіть добу. У ніч з 10 на 11 січня до них увірвались «хлопці спортивної статури», які змусили шахтарів покинути приміщення.
Так гірники висловили протест проти можливого закриття підприємства. У своєму відкритому листі концесіонеру шахти – компанії ДТЕК Ріната Ахметова – вони висловили низку вимог.
Члени профспілки зазначили, що після того, як в грудні 2011 року вугледобувне підприємство «Свердловантрацит» було передано ДТЕК у концесію, концесіонер «замість поліпшення умов праці та модернізації вугільних підприємств проводить політику скорочення обсягів видобутку вугілля через закриття шахт «Центросоюз», «Свердлова», «Харківська».
Передбачається також – зменшення обсягів видобутку та на шахтах «Червоний партизан» і «Должанська-капітальна».