Автор відзначає, що в рамках так званої адмінреформи 2010-го року у Секретаріаті Кабміну було скорочено 587 посад. Однак впродовж 2011–2012 років гранична чисельність Секретаріату Кабміну знову почала поступово збільшуватися, сягнувши, згідно з останньою постановою від 3 січня 2013-го, 720 осіб.
«І навряд чи цим процес поповнення рядів «апаратчиків» закінчиться. Останні в приватних бесідах такого варіанта не виключають і відверто кажуть, що хвалена адмінреформа – це лише ширма, щоб вичистили всіх «неугодних» та інфільтрувати «перевірені пропискою» в потрібному регіоні кадри», – йдеться у статті.
Загалом скорочення кадрів в органах влади не набуло масштабних розмірів: у 2010-му чиновників в Україні, за даними Нацдержслужби, налічувалося 379 тис. осіб, у 2011-му – 367 тис. Були, але аж ніяк не заявлені раніше 30%, скорочення Державної податкової служби (на 6 тис. осіб), Державної митної служби (на 2,5 тис.), але системного реформування не відбулося. У деяких органах в результаті адмінреформи стався «приріст». Зокрема, Мін’юст збільшив свої територіальні органи на 3 тис. осіб.
Автор нагадує, що у 2010-му Віктор Янукович запевняв, що «ефект від зменшення чисельності державних службовців буде лише у 2012-му. І потім кожен рік ми матимемо дуже серйозну економію».
«2012 рік минув, затверджено кошторис на 2013-й. Спробуємо перевірити правдивість слів гаранта дворічної давності. Якщо взяти, приміром, витрати на «гігантів» виконавчої влади: Державну митну службу і Державну податкову службу, які нещодавно були об’єднані в одне сімейне Міністерство доходів і зборів, то ефекту від зменшення фінансування не помітно. Особливо це стосується колишньої ДПА, витрати на яку за період «адмінреформи» урізали аж на 2%», – пише автор.
Ще рельєфніша ситуація з динамікою видатків на місцеві державні адміністрації. Лише у 2011-му їх фінансування урізалося (порівняно з 2010-м) на символічну в масштабах країни суму – трохи більше ніж 6 млн грн. А ось у подальші роки «ефект від скорочення кадрів» там показував впевнене зростання витрат: у 2012-му – на майже 220 млн грн, у бюджеті-2013 передбачено ще на 409 млн грн більше.
Більше про це читайте у статті «На службі «Сім’ї» у №1-2 «Українського тижня».